Гра в минуле

Гра в минуле

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 жовтня - 19 листопада 2017

У Києві, вулиця Набережно-Лугова, 8, у приміщені творчої платформи IZONE, відкрилась виставка "Гра в минуле" на якій представлено архів відомої київської фотокореспондентки Ірини Пап.

Експозиція складається з двох частин. Перша - це власне архів Ірини Пап (1917-1985), який був врятований зі сміття та збережений Віталієм Мілосердовим у 1991 році. Тут представлено роботи кореспондентки з 1957-1971 років. Ірина Пап працювала для головних видань преси Радянського Союзу, зокрема газети "Известия". Відтак, її архів представляє офіційний погляд на події, які в той час були актуальними новинами, а сьогодні - історією. Друга ж частина - це інсталяція "Дефіксація". Вона створена на основі  негативних плівок, які зазнали пошкоджень. Їх віднайшли у своїх родинних архівах фотографи Валерій Мілосердов і Дмитро Сергєєв.

Обидві частини виставки походять з одного часу, однак пропонуюсь відмінну оптику, що дозволяє глядачам порівнювати погляди та способи представлення досвіду минулого. Попри схожість сюжетів у фотографіях Пап та знимках з домашніх збірок, їх функції мали різне значення. З одного боку ідеологічна репрезентація у дусі соцреалізму для формування ідентичності радянської людини, а з іншого - бажання зберегти і запам'ятати важливі моменти сімейного життя.

Згідно назви виставка передбачає гру. Автори заохочують глядачів до активної взаємодії з експонованими фотографіями, кожен може втрутитись та сформувати свій власний наратив та сценарій перегляду переміщаючи картинки у залі.

Кураторка виставки - Катерина Філюк.