Др. Владислава Москалець

Др. Владислава Москалець

історикиня, дослідниця (2021 – дотепер)


Докторка історичних наук (PhD) Яґелонського університету у Кракові (2017). Магістр історії Українського Католицького Університету у Львові (2011). В 2011-2012 рр. перебувала на стажуванні в Єврейському університеті в Єрусалимі, як стипендіатка програми Людмер для дослідження єврейства Галичини. Учасниця програми Doktoratskolleg Galizien (Університет Відня) в 2013-2016 рр. Стипендіатка The Institute for the History of Polish Jewry and Israel-Poland Relations (березень-травень 2016). Стипендіатка програми Fulbright Scholar (2018-2019), Nothwestern University, Чикаґо з проєктом "Могутні і нужденні: економічні трансформації східноєвропейських євреїв у період капіталізму, випадок австрійської Галичини". З 2016 року викладає курси пов’язані з українською та єврейською історією 19 століття, історію споживання та іврит. Старша викладачка кафедри історії Українського Католицького Університету, координаторка програми Єврейських студій.

В Центрі міської історії Владислава проводить дослідницький проєкт про міські еліти Львова у другій половині XIX на початку XX століття. Дослідження визначає міські еліти через їхнє економічне становище та статус у суспільстві і простежує зв’язки між ними та особливості соціальної мобільності.

Сфера наукових зацікавлень: єврейська історія Східної Європи 19 і 20 століття, історія споживання, жіночі студії, їдиш і мовне різноманіття.