Зимова школа з цифрової гуманітаристики

Зимова школа з цифрової гуманітаристики

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15-19.1.2024

Центр міської історії, Український католицький університет

З 15 по 19 січня відбудеться зимова школа з цифрової гуманітаристики Факультету прикладних наук та Гуманітарного факультету Українського католицького університету у співпраці з Центром міської історії.

В межах школи дослідники Центру проведуть візуальну лабораторію, метою якої є ознайомити студентів/ок з поняттями іконографії та іконології через взаємодію із візуальним матеріалом, а також оглянути різні цифрові інструменти для аналізу та розпізнавання зображень, зокрема Google Vision, порівняти їхні онлайнові можливості та обговорити можливі застосування цих технологій. Додатковий блок семінару буде присвячений аналізу існуючих музейних та архівних проєктів з розпізнавання зображень. Учасникам також запропонують подумати над можливими напрямками використання цифрових інструментів у вивченні та аналізі візуального матеріалу.

Історик та дослідник Богдан Шумилович, керівниця проєкту "Міський медіаархів" Анастасія Холявка та керівник напрямку цифрової історії Центру Тарас Назарук запропонують студентам/-кам чотири заняття:

1. Що таке візуальні студії?

Лекція зачіпатиме питання візуального повороту і того як дисципліна "візуальних студій" формувалася у США та інших країнах. Розмова про відмінність історії мистецтва від візуальних студій та про те, чим це поле досліджень важливе.

2. Семінар

На практиці студенти зможуть опрацювати питання стосунків іконографії та іконології і як зображення може слугувати джерелом для дослідника чи дослідниці.

3. Використання інструментів розпізнавання зображень у музеях та архівах (Лекція)

Під час лекції увага буде приділена різним викликам, з якими стикаються інституції, які працюють з великою кількістю візуальних даних. На прикладах проєктів конкретних інституцій буде проаналізовано способи впровадження цифрових інструментів для дослідження колекцій, залучення аудиторії, створення і поширення знань.

4. Семінар/практична робота

Студентам/-кам буде запропоновано використати онлайн-версії інструментів для аналізу зображень з архіву та з попередньої роботи на візуальному семінарі. Це дозволить розмірковувати про можливості, які вони відкривають для роботи з великими об’ємами візуальних даних.

Детальнішу програму можна знайти тут.

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Український католицький університет

Галерея: Ольга Шахник