Єврейська міська спадщина і історія Центрально-Східної Європи

Єврейська міська спадщина і історія Центрально-Східної Європи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29-31 жовтня 2008

Центр міської історії, Львів

Багатогранна матеріальна та культурна спадщина єврейської цивілізації у Центрально-Східній Європі, майже знищена під час Голокосту, у повоєнний період опинилася у цілковитому занепаді. Унаслідок розпаду Радянського Союзу та лібералізації суспільно-політичного життя, розпочався процес відкриття, повернення та відновлення пам'яті про єврейську спадщину Галичини. З поваги до міського простору, регенерація та ревіталізація єврейських історичних дільниць стала предметом особливого зацікавлення, в якому наклалися складні аспекти теорії і практики: зв'язок між минулим, пам'яттю та історією, питання реальності, автентичності та віртуальності, міське планування та економічні аспекти відновлення історичної спадщини тощо. Водночас згадані питання простру, його символічні значення та практичне використання загалом вимагають контекстуалізації в рамках єврейської історії Центрально-Східної Європи.

Під час конференції, яка відбулася 29-31 жовтня 2008 р. у Львові, колишній столиці габсбурзької Галичини, важливому урбаністичному центрі міжвоєнної Польщі, Центр міської історії став місцем зустрічі науковців, представників різних напрямків, з різних країн. Важливим є те, що у Львові, місті, яке свого часу відігравало важливу роль в єврейському міському житті Центральної-Східної Європи, питання відродження єврейської спащшини є актуальним.

З програмою конференції Ви можете ознайомитися тут. Детальніше про перебіг конференції Ви можете дізнатися тут. Ви також можете ознайомитися з відгуками про конференцію в газеті "Шофар" № 11, 2008 та журналі "Słowo żydowskie" № 11, 2008.

Конференція розпочалася відкриттям виставки "Львів виходить у світ", яка експонувалася у 2007 році у Берліні. Детальніше про виставку Ви можете дізнатися тут.

Зображення

Верхнє: Резиденція рабина та єврейські народні типи. Колекція Клаудії Ердгайм "Єврейські містечка. Галичина та Буковина. 1890-1918" / Міський медіаархів