Золота Роза

Золота Роза

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15 липня - 31 грудня 2015

площа біля міського Арсеналу (вул. Староєврейська, 37-39)

У межах меморіального проекту "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина і відповідальність" експонувалась виставка фотографа Джейсона Франциско "Золота Роза". Експозиція, початково відкрита на металевому паркані, яким було обгороджено залишки синагоги Золота Роза.

Це візуальна і текстова медитація про час, втрату та пам'ять довкола однієї з найбільш відомих синагог Європи. Коли Франциско вперше відвідав руїни Золотої Рози, його вразив контраст між багатовіковою історією синагоги і пусткою, обгородженою металевим парканом, котру він побачив. Виставка запрошує зазирнути крізь нього та разом подумати про минуле, теперішнє та майбутнє цього місця.

У своєму проекті, реалізованому у 2014 році, автор поєднав широкоформатні фотографії, малюнки та есе. Чорно-білі фото представляють погляд на сучасний стан будівлі, а малюнки крейдою зображають уявлення та рефлексії автора про синагогу, що знаходилась тут до війни. Проект протиставляє ці суперечливі зустрічі – між уявною та реальною "Золотою Розою". Персонаж Скорботника, котрий з'являється в есе, промовляє одночасно голосами і самого автора, і знищеної спільноти, що колись тут жила.