Корпоративні міста Донбасу

Корпоративні міста Донбасу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

серпень 2016 - лютий 2017

Краматорськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ

Експозицію представлено у кількох містах Донбасу:
- у Краматорську (23-31серпня 2016 року), співорганізатор виставки – культурний простір "Вільна хата";
- у Сєвєродонецьку (17 січня -15 лютого 2017 року), експозиція розмістилась у Міському палаці культури;
- у Лисичанську (лютий 2017 року) – у Міському краєзнавчому музеї за сприяння мистецької ініціативи ДЕ-НЕ-ДЕ та проекту "Музей відкрито на ремонт".

Супровідна програма відкриття виставкового проекту здійснена у формі дискусій та зустрічей із місцевими істориками, краєзнавцями, музейниками, викладачами історії, активістами культурної сфери.

За матеріалами виставки готується також книжкова публікація у 2017 році (редактори – Володимир Куліков та Ірина Склокіна). Книга охоплюватиме такі аспекти, як динаміка демографічних змін у мономістах, соціальна сегрегація та географічна ізольованість, особливості спроб соціальної інженерії у мономістах у імперський та у радянський періоди, зміни візуальної репрезентації ландшафту промислових мономіст, виклики деіндустріалізації та екології, а також сучасне сприйняття та творення культурної спадщини.

Організатори виставки:
Центр міської історії, Львів
Канадський інститут українських студій, Едмонтон

Автори: Володимир Куліков та Ірина Склокіна

Зображення люб’язно надали:
Горлівський художній музей, Донецький обласний художній музей, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного, Музей історії міста Краматорська, Музей історії Єнакіївського металургійного заводу, Стахановський міський історико-художній музей

Подяка за допомогу в підготовці виставки:
Софії Дяк, Ірині Мацевко, Дорі Мераї, Олексію Чеботарьову.

Виставка реалізована за фінансової підтримки Ігоря Ліскі.

Ми зацікавлені у подальшій співпраці з усіма партнерами, які захочуть демонструвати виставку у своїх містах, а також із тими, хто захоче поділитися своїми фото з мономіст Донбасу. Для співпраці просимо звертатися до Ірини Склокіної [email protected].