Інтерактивна карта

Інтерактивна карта "Голоси міста"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14-30 червня 2014

пл. Св. Теодора

У просторі культурно-урбаністичної ініціативи "Майстерня міста", яку реалізовує україно-німецький проект "Муніципальнийрозвиток та оновлення старої частини міста Львова", відбулася презентація освітнього проекту "Голоси Міста".

"Голоси міста" - інтерактивна історична карта дільниці Підзамче, спроба показати минуле та сучасне міської дільниці через новий та цікавий для широкої аудиторії формат. Інтерактивна карта через голосові, звукові, візуальні, тактильні засоби передає багатошаровість минулого дільниці, міста. Водночас це спроба перекладу історичного знання з академічної мови на мову публічних репрезентацій. В такий спосіб ми хочемо привернути увагу як до нових методів та форм репрезентації, прочитання, розуміння історії, так і до минулого Підзамча.

Інтерактивна карта "Голоси міста" – символічне відтворення Підзамче через сучасну карту з репрезентацією 16 об’єктів, важливих для історії дільниці.

Кожен об’єкт на карті містить:
- Коротку історичну довідку (транслітеровану шрифтом Брайля);
- Зображення;
- "Голоси" - уривки з глибинних інтерв’ю (пов’язані з історією місця);
- Звук, який символічно характеризує місце.

Для реалізації "Голосів міста" використані матеріали цифрових проектів Центру міської історії: "М(ої) Розповіді: Усна історія і міські досвіди""Урбаністичні образи""Інтерактивний Львів", "Карти міст". Хронологічно залучені матеріали охоплюють історію дільниці кінця XIX - початку ХХІ ст.

Аудіальне наповнення та транслітерація описів шрифтом Брайля – важливий та необхідний крок для активнішої комунікації з людьми з особливими потребами. Це є початком вкрай необхідного розширення освітніх програм у цьому критично важливому напрямку. Карта також доступна і адаптована до різних вікових груп.

До 30 червня інтерактивна карта експонувалася у павільйоні "Майстерні Міста". З початку липня, проект "Голоси міста" реалізовується в освітніх програмах Центру міської історії в рамках виставки "Минуле в "цифрі": місто, історія та цифрові технології", доступної для перегляду до жовтня 2014 року.

Над проектом працювали:
Христина Бойко, Андрій Лінік, Наталя Отріщенко, Андрій Бондаренко, Лаврін Шимін.