"Дім моєї мрії"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10.03.2012

10 березня 2012 року відбулося заняття для дітей віком 6-7 років в освітньо-мистецькому проекті "Дім моєї мрії". Проект відбувається у рамках виставки "Дім: Століття змін".

В поняття "дому" дитина змалку вкладає багато значень: сім’я і будівля, в якій вона живе, меблі та побутові речі, які її оточують. Основне завдання програми "Дім моєї мрії" - розкрити уже набуті знання, заохотити дітей робити аналітичні висновки з поданого матеріалу, розвивати перспективне мислення, спробувати себе в ролі будівельників свого "дому мрії". Під час занять робитиметься наголос на етичні, естетичні та культурно-мистецькі аспекти, що вміщає в собі поняття "дім". Кожне заняття присвячене окремому аспекту поняття "дім". Зважаючи на вік аудиторії, теоретичний матеріал спрощений, його подаватимуть у схемах, цікавих картинках та інтерактивних заняттях.

Цього разу заняття мало тему "Мій дім - мої іграшки". Забавки – невід’ємний компонент дитячого домашнього простору, які відіграють важливу освітню, розвиваючу, виховну, організаційну ролі. Іграшка є важливим фактором психічного розвитку дитини ‒ це не розвага, це справжнє, теперішнє, яскраве, самобутнє життя малечі, разом з тим ‒ це і підготовка до дорослого відповідального життя. Іграшки, котрі використовуються як елемент гри, їх тематика і форми знаходяться в тісному взаємозв'язку з матеріальним життям суспільства, з розвитком його духовної культури, а також відображають еволюцію поглядів на виховання. Сучасна індустрія іграшок переповнена найрізноманітнішими експонатами, але ці багатофункціональні забавки частково обмежують дитячу фантазію. На занятті діти створили будинок для улюбленої іграшки, спробували вийти за рамки нав’язаних медіа мейнстрімових супергероїв та придумали свого власного. Було багато ігор, діти дізнались захоплюючу історію іграшок і зробили весняні листівочки.

У тригодинне заняття входить:

  • Лекційно-пізнавальна частина, де поняття "дім" буде розглядатись в різноманітних контекстах (у формі інтерактивних ігор та електронної презентації)
  • Ознайомчо-оглядова частина: відвідання  виставки "Дім: Століття змін", перегляд мультфільмів про дім
  • Мистецька частина, де дітки зможуть реалізувати свій творчий потенціал, створити власний "дім мрії" за допомогою художніх засобів.

Майстерні проводить Христина Бойко. Закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка (спеціальність: культурологія, історія мистецтв). Досліджує сучасне українське мистецтво. Викладає історію мистецтв для дітей.

Заняття відбуваються по суботах з 11.00 до 14.00

в приміщенні конференц-залу Центру міської історії Центрально-Східної Європи за адресою: Львів, вул. Богомольця, 6

Наступні майстерні відбудуться:

  • для дітей віком 8-10 років - 17 березня 2012 року
  • для дітей віком 6-7 років - 24 березня 2012 року

Записатися можна за телефоном 097 2099267

Участь у програмі безкоштовна

Проект реалізовано Центром міської історії Центрально-Східної Європи в рамках виставки "Дім: Століття змін", за підтримки фонду ERSTE Stiftung. Програма "Дім моєї мрії" втілюється за підтримки фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".

Інформаційні партнери: