"Дім моєї мрії"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

03.03.2012

3 березня 2012 року відбулося заняття для дітей віком 8-10 років в освітньо-мистецькому проекті "Дім моєї мрії". Проект відбувається у рамках виставки "Дім: Століття змін".

В поняття "дому" дитина змалку вкладає багато значень: сім’я і будівля, в якій вона живе, меблі та побутові речі, які її оточують. Основне завдання програми "Дім моєї мрії" - розкрити уже набуті знання, заохотити дітей робити аналітичні висновки з поданого матеріалу, розвивати перспективне мислення, спробувати себе в ролі будівельників свого "дому мрії". Під час занять робитиметься наголос на етичні, естетичні та культурно-мистецькі аспекти, що вміщають в собі поняття "дім". Зважаючи на вік аудиторії, теоретичний матеріал спрощений, його подаватимуть у схемах, цікавих картинках та інтерактивних заняттях.

Цього тижня заняття мало тему "Дім: кімнатні рослини". Незважаючи на урбанізацію суспільства впродовж кількох століть, людина залишила невеликі "оази" контакту з прадавнім співіснуванням homo sapiens та флорою у вигляді міні-оранжерей на підвіконні чи серед кімнати або навіть в окремих "зимових садах". Кімнатні рослини переважно є декоративними, тобто такими, які завдяки селекції, здатні жити в інтер’єрі, на відміну від культурних, яких вирощують у сільському господарстві чи, тим паче, диких, що ростуть без догляду людини. Метою заняття було показати різницю поміж усіма різновидами "топографії" рослин, акцентуючи на кімнатних та садибних, характеризуючи окремі їх види та сорти. Особлива увага зверталась на озеленення приміщень.

У тригодинне заняття входить:

  • лекційно-пізнавальна частина, де поняття "дім" буде розглядатись в різноманітних контекстах (у формі інтерактивних ігор та електронної презентації)
  • ознайомчо-оглядова частина: відвідання виставки "Дім: Століття змін", перегляд мультфільмів про дім
  • мистецька частина, де дітки зможуть реалізувати свій творчий потенціал, створити власний "дім мрії" за допомогою художніх засобів.

Заняття проводять викладачі Студії культури та мистецтв "Спірограф":

художник по костюму   кандидат мистецтвознавства
Андрій Сендецький   Олег Болюк

Заняття відбуваються по суботах з 11.00 до 14.00 в приміщенні конференц-залу Центру міської історії Центрально-Східної Європи за адресою: Львів, вул. Богомольця, 6.

Наступні майстерні відбудуться:

  • для дітей віком 6-7 років - 10 березня 2012 року
  • для дітей віком 8-10 років - 17 березня 2012 року

Записатися можна за телефонами 067 7273668 або 097 2181575

Участь у програмі безкоштовна

Проект реалізовано Центром міської історії Центрально-Східної Європи в рамках виставки "Дім: Століття змін", за підтримки фонду ERSTE Stiftung. Програма "Дім моєї мрії" втілюється за підтримки фонду Ріната Ахметова "Розвиток України", у співпраці з Студією культури та мистецтв "Спірограф".

Інформаційна підтримка: