"Дім моєї мрії"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.02.2012

25 лютого 2012 року відбулося заняття для дітей віком 6-7 років в освітньо-мистецькому проекті "Дім моєї мрії". Проект відбувається у рамках виставки "Дім: Століття змін".

В поняття "дому" дитина змалку вкладає багато значень: сім’я і будівля, в якій вона живе, меблі та побутові речі, які її оточують. Основне завдання програми "Дім моєї мрії" - розкрити уже набуті знання, заохотити дітей робити аналітичні висновки з поданого матеріалу, розвивати перспективне мислення, спробувати себе в ролі будівельників свого "дому мрії". Під час занять робитиметься наголос на етичні, естетичні та культурно-мистецькі аспекти, що вміщає в собі поняття "дім". Кожне заняття присвячене окремому аспекту поняття "дім". Зважаючи на вік аудиторії, теоретичний матеріал спрощений, його подаватимуть у схемах, цікавих картинках та інтерактивних заняттях.

Цього разу ми розглядали кімнату, як особистий простір дитини, розглядали такі поняття як інтер’єр, декор та спробували себе у ролі дизайнерів. Власна кімната - це окремий світ, що впливає на становлення характеру, формування смаку, відчуття захисту та комфорту. Важливо, щоб малеча долучалась до оформлення своєї кімнати, адже саме вона формує особливий світ дитини: тут вона мріє, фантазує, грає, вчиться. Дитяча кімната - це один з найфункціональніших просторів у квартирі, вона є і спальнею, і кабінетом, і спортзалом, і вітальнею. Оформлення дитячої кімнати - хороший привід проявити творчі здібності та кмітливість, що надає дітям можливість самовиражатись, створюючи власний простір у домі. Отож, ми говорили про важливість особистого простору в домі, планували інтер’єр кімнати, грали в різноманітні ігри та спробували власноруч створити елементи декору до кімнати в техніці паперової скульптури та ліплення з пластику.

У тригодинне заняття входить:

  • Лекційно-пізнавальна частина, де поняття "дім" буде розглядатись в різноманітних контекстах (у формі інтерактивних ігор та електронної презентації)
  • Ознайомчо-оглядова частина: відвідання  виставки "Дім: Століття змін", перегляд мультфільмів про дім
  • Мистецька частина, де дітки зможуть реалізувати свій творчий потенціал, створити власний "дім мрії" за допомогою художніх засобів.

Майстерні проводить Христина Бойко. Закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка (спеціальність: культурологія, історія мистецтв). Досліджує сучасне українське мистецтво. Викладає історію мистецтв для дітей.

Заняття відбуваються по суботах з 11.00 до 14.00

в приміщенні конференц-залу Центру міської історії Центрально-Східної Європи за адресою: Львів, вул. Богомольця, 6

Наступні майстерні відбудуться:

  • для дітей віком 8-10 років - 3 березня 2012 року
  • для дітей віком 6-7 років - 10 березня 2012 року

Записатися можна за телефоном 097 2099267

Участь у програмі безкоштовна

Проект реалізовано Центром міської історії Центрально-Східної Європи в рамках виставки "Дім: Століття змін", за підтримки фонду ERSTE Stiftung. Програма "Дім моєї мрії" втілюється за підтримки фонду Ріната Ахметова "Розвиток України".

Інформаційні партнери: