Міжнародний бієнале медіа-мистецтва WRO 2009

Міжнародний бієнале медіа-мистецтва WRO 2009

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16-17 червня 2010 / 17.30

Центр міської історії, Львів

Прем’єрний фестивальний показ в Україні МІЖНАРОДНОГО БІЄНАЛЕ МЕДІА-МИСТЕЦТВА WRO 2009 та відеопрезентацію робіт Нам Джун Пайка – світової зірки медіа-арту.

Презентує Аґнєшка Кубіцка-Дзєдушицька, куратор WRO

16 червня о 17.30 - Презентація міжнародних та польських мистецьких проектів з WRO’09
17 червня о 17.30 - Відеопрезентація  виставки "Nam June Paik, Driving Media": архівні інтерв’ю та документація головних  проектів Нам Джун Пайка.

Міжнародне  бієнале медіа-мистецтва WRO є провідним форумом для нових медіа-мистецтв у Польщі та Центральній Європі. З моменту свого створення в грудні 1989 року WRO працює з мистецькими формами, які використовують сучасні засоби творення та комунікації.

Бієнале WRO починалося як фестиваль Sound Basis Visual Art Festival, і спочатку було присвячене в основному аудіовізуальним  творам у таких форматах: відео  та комп'ютерне мистецтво, інсталяції, перформанси та мультимедійні презентації. З 1993 року фестиваль досліджує нові територій цифрової художньої виразності. WRO це дослідження відносин художника до існуючої технології та розмивання меж між високою і популярною культурою, між місцевою та світовою громадськістю, між комерційною та незалежною діяльністю.

WRO’09 Flash є динамічною та інтенсивною збіркою з найвидатніших подій та тенденцій медіа-мистецтва представлених на бієнале WRO’09. Збірка містить записи перфомансів, документації медіа-інсталяцій, виставок та заходів, які відбувалися в міському просторі, і представляє концепції, особистості та проблеми імпортувтручання до локальної арт-сцени.

Програма "Розширеного туру WRO 09", підготовлена Пйотром Краєвським, художнім керівником WRO, представляє найбільш цікаві роботи з тринадцятого міжнародного бієнале медіа-мистецтва WRO, яке проходило в травні і червні 2009 року у м. Вроцлав. Програма "Розширеного туру" складається з Міжнародного відео туру, що представляє широку селекцію робіт з міжнародної конкурсної програми WRO’09 та Польського відео туру, що демонструє сучасне польське відео, в усій його різноманітності і сповнене нової енергії.

Нам Джун Пайк (1932 - 2006) – композитор, перформер і великий митець, котрий першим впровадив електронні медіа у сучасне мистецтво. Автор перших відео робіт, інтерактивних інсталяцій, відео скульптур, і медіа об’єктів, що поєднували популярну культуру і філософію зі стратегіями засобів масової інформації. Роботи, що були зібрані на виставці "Nam June Paik, Driving Media", яка проходила у Центрі WRO, походили із різних колекцій і представляють всі періоди творчої активності Нам Джун Пайка. Менш відома графіка, малюнки та ескізи на папері, поєднуються із медіа роботами: інсталяціями та плівками - це дає можливість представити геніальний міждисциплінарний творчий шлях "батька відео арту". Виставка доповнювалась унікальними записами акцій Пайка, включно з тими, що були зроблені  німецьким телебаченням WDR, котре брало участь в активізмі Пайка ще з 70 – тих, та біографічними документами із нью-йоркської колекції Electronic Art Intermix.

Організатори:
Польський Інститут у Києві
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
Медіа Арт  Лабораторія
Фундація  Центр Сучасного Мистецтва