Антоніна Софронова і проблема символістської платформи групи

Антоніна Софронова і проблема символістської платформи групи "13"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Надія Плунгян

Державний Інститут Мистецтвознавства, Москва

17 березня 2016 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Доповідь присвячена художниці Антоніні Софроновій, одній із членів московської групи графіків "13" (1929-1932). На зламі 1920-1930-х р.р. "Тринадцять" проголосила нову програму документального малюнку, який містив приховану полеміку з принципами "Мира искусства". Дослідниця говорила про нетипову і незалежну позицію Софронової у цьому конфлікті "літературних" і "документальних" тенденцій у радянському малюнку, про місце жінок в мистецьких об'єднаннях 1920-1930-х р.р. і загальну проблему стосунків символізму і радянського довоєнного модернізму.

post picture

Надія Плунгян

кандидатка мистецтвознавства, художниця, старша наукова співробітниця Державного Інституту Мистецтвознавства у відділі Образотворчого мистецтва та архітектури (Москва). У 2012-13 спільно з В. Ломаско була кураторкою виставки “Феміністський Олівець-2” (паралельний проект 5 Московської бієнале сучасного мистецтва). У 2013 – редакторка збірника статей: Російська повсякденність у дзеркалі гендерних відносин.

Зображення

Верхнє: Антоніна Софронова. Антоніна Ілюстрація до La Révolte des anges від Анатоля Франса. Акварель 1937 року, індійська чорнило, ручка та пензлик на папері; 8,6х13,9