Україна. Процеси націотворення

Україна. Процеси націотворення

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16 березня 2012

Книгарня "Є", просп. Свободи, 7

Відбулася презентація українського перекладу збірника "Україна. Процеси націотворення" за підтримки Посольства Австрії в Україні, OeAD Представництва у Львові та Центру міської історії.

Цей збірник містить статті на широку тематику, пов'язану з історією України і представляє сучасний погляд (переважно західних) науковців. Він був опублікований за підтримки Посольства Австрії в Україні та Райффайзен Банку Аваль. Упорядником збірника є відомий спеціаліст з історії Східної Європи, зокрема України, почесний професор Віденського університету Андреас Каппелер.

У презентації взяли участь аташе з питань науки та освіти Посольства Республіки Австрія мгр. Андреас Веннінґер і др. Гаральд Біндер, засновник та президент Центру міської історії Центрально-Східої Європи. Представив збірник та провадив дискусію відомий історик проф. Ярослав Грицак, який також є одним із авторів збірника.

Цей збірник став однією із найгрунтовніших праць щодо осмислення української історії ХІХ-ХХ ст., процесів націотворення та національної ідеології. Автори збірки шукають відповіді на актуальні питання: чи українська нація повинна більше орієнтуватися на етнічні та мовні чи на політичні чинники громадянської держави? Як окремі регіони України з їхніми відмінними історичними досвідами можуть інтегруватися в українську націю? Наскільки радянське врядування гальмувало націотворення чи сприяло йому та як повестися сьогодні з радянською спадщиною? Як формується сьогодні ставлення до європейського питання, котре дуже помітно позначилося в історії України? Яку роль для націотворення відіграють історія, мова, релігія, література, стать, територія та війна? Яке значення мали селяни та городяни, села і міста? Як відбувається націотворення в незалежній національній державі?

Із названих питань неминуче випливає міждисциплінарний підхід. І хоча серед авторів переважають історики, крім них, слово мають ще й літературо- та мовознавці, фахівці з соціальних наук і політологи – відомі дослідники з Австрії, Канади, Німеччини, США, України.

post picture

Професор Андреас Каппелер

народився 1943 року в Швейцарії, навчався у Цюріху і Відні, захистив докторську дисертацію у Цюріхському університеті, а 1982 року був запрошений викладати до Кельнського університету. З 1998 по 2011 рік він був професором Інституту історії Східної Європи при Віденському університеті. Андреас Каппелер є членом Академії наук Австрії та іноземним членом Національної академії наук України. Дві його книжки перекладені українською – “Росія як поліетнічна імперія. Виникнення, історія, розпад” (2005) та “Мала історія України” (2007). Нещодавно вийшла друком нова книга професора “Russland und die Ukraine. Verflochtene Biographien und Geschichten” (Росія і Україна. Переплетені біографії та історії. 2012).

  • img

  • img