Презентація книжки Ярослава Абрамова-Неверлі

Презентація книжки Ярослава Абрамова-Неверлі "Професор Вацлав Шибальський про Львів, гени, сенс життя та нобелівських лауреатів"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9 квітня 2019 / 19.00

Центр міської історії, Львів

Книга авторства польського прозаїка і поета Ярослава Абрамова-Неверлі під назвою "Професор Вацлав Шибальський про Львів, гени, сенс життя та нобелівських лауреатів" є розповіддю про професора Вацлава Шибальського, науковця в сфері молекулярної біології та інтелектуала з широким колом зацікавлень. Книга описує не лише життя професора Шибальського і його сім’ї, але також показує історію його покоління, міста Львова, Польщі і світової науки.

До створення цієї книжки доклалося багато осіб: її герой, проф. Вацлав Шибальський, який з великою точністю розповів історію свого життя, з увагою до дрібниць описав історії людей – як членів сім’ї чи численних друзів і колег-науковців, так і пов’язані місця та події; Ярослав Абрамов-Неверлі і його дружина Ванда, які провели і записали численні інтерв’ю із професором Шибальським, членами його сім’ї і друзями; Ірена Фрончек, співробітниця професора, яка доповнила записані автором книжки спогади, доповнила їх фотографіями і примітками, а також проф. д-р габ. Ева Лойковська, голова Фонду професора Вацлава Шибальського, завдяки якій книжка була видана.

Зустріч розпочнеться показом фільму про життя і діяльність професора Шибальського під назвою "Сутність життя" (реж. Анна Ференс, тривалість: 50 хв.; мова оригіналу: польська). Після фільму заплановано дискусію, у якій візьмуть участь: Барбара Хантер-Сандор, донька професора; проф. др. габ. Ева Лойковська, багаторічна приятелька професора і член Правління Фонду ім. Вацлава Шибальського, та Станіслав Косєдовський, творець і автор сайту www.lwow.com.pl.

Серед запрошених гостей будуть також представники наукового середовища із Ґданського університету та Львівського національного університету ім. І. Франка.

Презентація відбудеться польською мовою.

Організатори:
Фонд Професора Вацлава Шибальського
Генеральне консульство РП у Львові

За підтримки Центру міської історії