Презентація книги Тараса Піняжка

Презентація книги Тараса Піняжка "Львівська Цитадель"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 березня 2009 / 17.30

Центр міської історії, Львів

Впродовж шести місяців 2007- потатку 2008 року Тарас Піняжко брав участь в дослідницькому міні-проекті "Цитадель у Львові", який був реалізований на базі інтернет проекту Центру міської історії - "Львів Інтерактивний". У рамках проекту на інтерактивній мапі міста розміщено історичну та архітектурну інформацію про п'ять об'єктів колишнього військового комплексу Цитаделі. Переглянути результати міні-проекту можна тут.

Книга молодого історика "Львівська Цитадель" розповідає про визначну пам'ятку оборонної архітектури Львова – Цитадель, залишену нам у спадок від колись могутньої імперії Габсбургів. У місті, в якому переплелися культури багатьох народів, будучи столицею найбільшого в той час коронного краю - Галичини, часто згадувалось у придворних розмовах цісаря. І аби укріпити свою владу і управу над містом Лева, його військове керівництво споруджує тут неприступну цитадель. При її спорудженні були використані найкращі навики, здобутий досвід спорудження фортець на кордонах з Італією, узбережжях Адріатичного моря та вздовж дельти ріки Дунаю у містах Лінц та Будапешт. Історія будівництва та відмінності і переваги від інших тогочасних оборонних аналогів Європи широко подані у ілюстративному матеріалі книжки.

Під час презентації відбулася також короткa лекція Тараса Піняжка з ілюстративним матеріалом автора на тему оборонних споруд колишнього Коронного краю Галичини з середини ХІХ ст., який йому вдалось опрацювати під час написання книжки.

Тарас Піняжко

є магістром архітектури. У 2008 р. успішно захистив дипломну магістерську роботу на тему “Фортифікації Галичини середини ХІХ ст.” по кафедрі Реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”.  Співавтор статті “Архітектурні особливості максиміліанських веж львівської Цитаделі” (співавтори Ю. Дубик та О. Рибчинський) до наукового вісника НТШ. Учасник кількох проектів, а саме – дослідження та збереження паркового комплексу Підгорецького замку та вивчення збережених пам’яток архітектури на території Єленьогурського котловану в південно-західній Польщі.

Зображення

Верхнє: Вежа №2 Цитаделі, 1941-1944. Партійний архів, філія ДАЛО Державний архів Львівської області / Міський медіаархів