Надбудова

Надбудова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13 березня 2015

Центр міської історії, Львів

З 28 січня до 28 лютого 2015 року в Центрі візуальної культури (м.Київ) відбувалася виставка "Надбудова", яка представляла найцікавіші проекти київського повоєнного неомодернізму в архітектурі. На виставці були уперше показані проекти видатних київських архітекторів – як реалізовані, так і нереалізовані, – а також було простежено трансформацію їхніх утопічних задумів.

Куратори цієї виставки презентували свій проект у Центрі міської історії. Під час зустрічі ми також говорили ширше про радянську архітектуру і архітекторів 60-70-х років.

Виставка "Надбудова" стала одним із результатів багаторічного дослідження радянського неомодернізму в Україні. Раніше це дослідження лягло в основу виставок "Радянський модернізм 1955-1991: Невідомі історії" в Architektur Zentrum Wien (2012), Trespassing Modernities в галереї SALT Galata, Стамбул (2013), та Parallel Modernities нa 31-ій бієнале в Сан-Паулу (2014). В рамках проекту було проведено численні інтерв’ю з архітекторами Києва та інших міст України, а також архівні дослідження. Виставка "Надбудова" уперше в систематизованій формі представила київську частину дослідження.

Проект представили куратори виставки Олексій Биков та Олександр Бурлака.

Презентацію вела Наталія Мисак.

Олександр Бурлака 

закінчив архітектурний факультет Київського Національного університету будівництва і архітектури в Києві. Бере участь у групі Мельничук-Бурлака, Групі предметів, міждисциплінарному кураторському колективі Худрада. Працював як дослідник для виставок Soviet Modernism 1955-1991: Unknown Stories” (Відень), Tresspassing Modernities (Стамбул), Parallel Modernities. Soviet Architecture 1956-1991 (Сан Паоло). Працює в Національному художньому музеї України (Київ).

Олексiй Биков 

закінчив архітектурний факультет Київського Національного університету будівництва і архітектури в Києві. Бере участь у групі Манiфест. Займається власною архiтектурною практикою. Спiвпрацює з архiтектурним журналом “Об’єкт” як позаштатний журналiст, де керує роздiлом, присвяченим архiтектурнiй cпадщинi України.

Наталія Мисак

навчається в аспірантурі у НУ “Львівська політехніка” за напрямом Теорія архітектури. Сфера зацікавлень: модерністська архітектура, трансформаційні процеси у місті, практичні інтервенції у громадський простір.