Шумний ліс VHS: презентація за результатами творчої резиденції

Шумний ліс VHS: презентація за результатами творчої резиденції

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Марія Стоянова

режисерка документального кіно

25.10.2021, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії / youtube

Архівні приватні відео повертають нас до атомарності подій. Узагальнення розпадаються на елементи. Ясність тут надлишкова, шум – навпаки. І якщо таке спілкування з минулим є різновидом прогулянки, нехай це буде прогулянка шумним лісом VHS.

Запрошуємо на зустріч з українською режисеркою документального кіно Марією Стояновою, де вона розкаже, як, створюючи фільми, працює з вернакулярними відеозаписами та матеріалами з архівів. Ми переглянемо її відзначений нагородами фільм "Ма", COVID-експеримент "Друга хвиля", поговоримо про роботу над повнометражним дебютом "Фрагменти льоду", в основі якого сімейні відео родом з 80-х і 90-х.

Друга частина зустрічі – це роздуми і монтажні нариси, що виникли в результаті знайомства з VHS колекцією Міського медіаархіву Центру міської історії. Марія поділиться своїми знахідками; ми разом подумаємо про можливості, які вони відкривають, опинившись поза межами своїх оригінальних контекстів.

Для участі в події, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн-трансляція на Youtube-каналі Центру.

Через карантинні обмеження всі відвідувачі події повинні мати підтвердження вакцинування.

post picture

Марія Стоянова

режисерка документального кіно

Українська режисерка документального кіно. Народилась і працює в Києві. Закінчила “Києво-Могилянську академію” за спеціальністю “Культурологія” та Центрально-європейський університет за спеціальністю “Соціологія та соціальна антропологія”. Створюючи кінороботи, Марія Стоянова активно працює з вернакулярними відеозаписами, матеріалами з домашніх та публічних архівів (короткометражні фільми “Ма” 2017, “Друга хвиля” 2020, проект повнометражного фільму “Фрагменти льоду” 2022).

Презентація відбудеться в рамках творчої резиденції в Центрі міської історії за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

Зображення

Верхнє: Колекція Олександри Говенко // Міський медіаархів Центру міської історії