Просторовий розвиток Риги – минуле, теперішнє, майбутнє

Просторовий розвиток Риги – минуле, теперішнє, майбутнє

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Міґель Олівейра

Новий Лісабонський університет

17 вересня 2013

Центр міської історії, Львів

Столиця Латвії – Рига – лежить у східній частині Балтійського моря (у Ризькій затоці) і є найбільшим містом Прибалтики. Засноване 1201 р., місто належало до Ганзейської ліги, Шведської та Російської імперій, а в 1918-1940 рр. було столицею незалежної Латвії. Згодом, Ригу окупував Радянський Союз, і під час Другої світової війни німці зруйнували велику частину міста й залишили його в руїнах. Із відновленням незалежності Латвії 1990 р., уряд збільшив інвестиції у реконструкцію старої частини міста, що перетворило її на одне із найцікавіших і привабливих старих міст (світова спадщина ЮНЕСКО) у Європі для туризму. Завдяки унікальній історії, Рига сьогодні має чітку просторову структуру та багату архітектурну спадщину, де є одна із найбільших концентрацій архітектурного стилю Jugendstil (німецького ар-нуво) у світі. Водночас місто швидко трансформується, готуючись стати європейською столицею культури 2014 р. Ця вирішальна подія, як очікується, зміцнить його локальну ідентичність і підтримає туризм.

Презентація висвітлила просторовий розвиток Риги впродовж цих періодів і також зосередилася на питаннях сучасного й майбутнього планування міста.

Міґель Олівейра

португальський географ і волонтер в Україні. Здобув ступінь магістра з міського та регіонального планування (2010) після трирічних студій з географії та регіонального планування (2008) у Новому Лісабонському університеті. Мав можливість професійно стажуватися в Португалії та закордоном. Своє португальське стажування відбував у Раді розвитку міста Оейраш (2011), де вивчав місцевий план для велосипедного руху. Виграв грант європейської програми “Леонардо да Вінчі”, що дозволило йому здобути міжнародний досвід у Ризі (Латвія, 2012). Зараз перебуває в Донецьку у рамках Європейської волонтерської служби, виконуючи різні проекти для місцевої громади. Його головні зацікавлення стосуються містопланування, економіки та екологічно-стабільної транспортної системи.