Повернення Шимона

Повернення Шимона

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27 червня 2016 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Відбудеться перегляд документального фільму "Shimon’s Returns" ("Повернення Шимона") та зустріч з Шимоном Редліхом. Розмову з Шимоном Редліхом вестиме Анна Сусак-Чеботарьова, дослідниця Центру міської історії.

Захід пройде в рамках Літнього з’їзду ASEEES 2016 (Асоціації слов’янських, східноєвропейських і євразійських студій), який матиме місце в Українському Католицькому університеті у Львові, 26-28 червня 2016 р. Перегляд відкриє професор Падрейк Кенні, президент "ASEEES".

Документальний фільм 2014 р. "Повернення Шимона" розповідає історію ізраїльського історика, який пережив Голокост, Шимона Редліха. Шимон народився у тодішньому польському Львові у 1935 р., і до 1945 р. мешкав з родиною у містечку Бережани. Там його разом з трьома іншими членами родини врятували поляки і українці. До 1950 р. вони мешкали у Лодзі, а потім емігрували до Ізраїлю. Мандрівка Редліха у своє минуле розпочалася наприкінці 1980-х р.р. – на початку 1990-х р.р., під час доленосних змін у Польщі та Україні. Після свого реального повернення і повернення в думках у Бережани і Лодзь він написав і видав дві праці: "Разом і окремо у Бережанах: поляки, євреї і українці у 1919-1945 р.р." та "Транзитне життя: євреї у повоєнному Лодзі у 1945-1950 р.р."

У "Поверненні Шимона" головний герой повертається у місця свого дитинства, зустрічається зі своїми рятівниками і спілкується з поляками та українцями. Він також відвідує резиденцію і собор покійного митрополита Андрея Шептицького у Львові і говорить про зусилля, яких доклав, щоб Шептицького визнали Праведником світу. Редліхове сприйняття поляків та українців відрізняється від поширених єврейських стереотипів.

Його спогади про війну і Голокост також неповторні. І попри те, що будучи істориком, він сам пережив ці події, а отже добре знає про страждання і жертви, все одно намагається знайти світлі сторони у цих темних часах.

Показ фільму і дискусія відбудуться англійською мовою із синхронним перекладом.