Перечитуючи місто

Перечитуючи місто

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10 вересня 2015

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація книжки "Lwów: o odczytywaniu miasta na nowo" ("Львів: перечитуючи місто"; Краків, 2015). Презентація відбулася в рамках Форуму видавців у Львові.

Презентували книгу Юрко Прохасько, філолог, есеїст, перекладач, та авторка Катажина Котинська, літературознавець, науковий співробітник Польської академії наук, перекладачка української літератури.

Монографія обговорює літературний образ Львова у контексті дискусій про локальну та національну ідентичність. Розуміння залежностей та взаємозв'язків польського і українського дискурсів дозволяє краще зрозуміти дію пам'яті – індивідуальної та колективної, а також простежити типологічні збіжності вибраних львівських сюжетів і мотивів у літературі, писаній різними мовами.

Одна із основних рис "львівської літератури" - віра у багатокультурність міста, про яку поляки і українці незмінно говорять як про найзнаменитішу прикмету Львова. Авторка пробує показати, з яких елементів коснтруюються ідилічні картини Львова – і що насправді за ними стоїть. Бо ж міф Leopolis multiplex часто слугує лише зручною завісою, яка дозволяє не помічати реальні історичні проблеми, дискусії про ідентичність, спроби маркувати міський простір для своєї - та проти іншої культури.

Захід був організований у співпраці з Міжнародним центром культури (Краків).

Книгу "Lwów: o odczytywaniu miasta na nowo" ви можете знайти у бібліотеці Центру.