Рапорт про стан культури

Рапорт про стан культури

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24 травня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася відкрита дискусія з авторами Рапорту про стан культури, який підготували колеги з Польщі – фундація Open Cultureжурнал "Kultura Enter", фундація Kultura Enter, часопис "Критика" (Київ), Warsztaty Kultury w Lublinie i фундація Inicjatyw Menadżerskich. Фінансову підтримку на реалізацію проекту надало Міністерство закордонних справ Республіки Польщі. Це другий із семи рапортів, які представляють розвиток громадського сектору та культури у країнах Східного партнерства. Перший номер вийшов у 2011 році і стосувався Білорусі, а наступні після України йтимуть Молдова, Вірменія, Азербайджан, Грузія та РФ.

У "Рапорті" знавці тематики оглядово діагнозують ситуацію культури, альтернативної культури і громадських організацій в Україні. Це спроба показати їхній актуальний стан із врахуванням європейського контексту та внутрішніх чинників. У звіті піддано діагнозу такі аспекти, як видавничий ринок, література, кіно, музична сцена, мистецтво як таке, інфраструктура культури, медіа, громадянське суспільство, права людини, освіта чи правове оточення, у якому функціонують НУО і українська культура.

"Рапорт про стан культури і НУО в Україні" − це своєрідний, часом особистий путівник сектором культури та громадськими організаціями, який складається зі статей, аналізів, скорочених версій рапортів та інтерв’ю, авторами яких є відомі експерти й практики з цих галузей, здебільшого українці. Вони здійснили спробу відповісти на три запитання: як є? чого ми від себе очікуємо? як ми можемо цього досягнути?