Регіоналізм без регіонів: переосмислення гетерогенності України

Регіоналізм без регіонів: переосмислення гетерогенності України

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

19 вересня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Як розуміти Україну через її регіони? Як розглядати регіони України у контексті нації? Дискутанти розглянуть феномен регіоналізму в дослідженні сучасної України, показуючи взаємозв’язок між динамікою національних та регіональних змін. Учасники дискусії представлять колективну монографію, видану Центрально-Європейським Університетом, яка є результатом міжнародного міждисциплінарного дослідницького проекту "Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України". Проект об’єднав істориків, соціологів, антропологів, економістів, літературознавців та лінгвістів з України, США та низки інших країн. У дослідженнях використовувалися як кількісні (статистичні дослідження), так й якісні (глибинні інтерв’ю та фокус-групові дискусії) методи. Розглядаючи Україну як конструкт у потоці, де різні дискурси перетинаються, накладаються і часом об’єднуються через об’єктиви різних дисциплін і методологій, проект переосмислює регіональну гетерогенність України й існування усталених регіонів.

Участь в розмові візьмуть: Ярослав Грицак (Український католицький університет), Оксана Мишловська (Бернський університет), Кетрін Ваннер (Університет штату Пенсильванія), Ярослав Притула (Український католицький університет) та Анна Чеботарьова (Центр міської історії / Університет Ст. Галлена).

Модеруватиме Ірина Склокіна (Центр міської історії).

Дискусія є частиною програми Форуму видавців 2019 та співорганізована Центром міської історії і Центром управління та культури в Європі Університету Ст. Галлена.

Зображення

Верхнє: ceupress.com

Галерея: Віталій Солопчук