Захистимо пам'ять

Захистимо пам'ять

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23 грудня 2016 / 11.00

Центр міської історії, Львів

Учні та вчителі – учасники проекту "Захистимо пам'ять" представлять свої розробки, виставки, брошури та інші проекти з вшанування пам’яті про знищені у роки війни єврейські громади міст та містечок Львівської, Волинської та Рівненської областей.

Проект "Захистимо пам’ять" досліджує, захищає та позначає масові поховання в Україні, які стали останнім місцем спочинку для більше ніж мільйона євреїв, убитих окупаційною владою у роки Другої світової війни – перетворюючи їх на гідні пам’яті меморіальні місця.

У п’яти західноукраїнських громадах – Рава-Руська (Львівщина), Кисилин (Волинь), Прохід (Волинь), Бахів (Волинь) та Острожець (Рівненщина) – протягом 2011-2015 рр. споруджено меморіали. Вони увічнюють історію колись квітучого життя єврейського населення та історію його винищення.

З метою поглиблення знань у місцевих громадах про минуле євреїв Західної України Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) розробив та провів спеціалізовані семінари для вчителів шкіл Львівської, Волинської та Рівненської областей. Також були проведені освітні семінари для учнів. Під керівництвом Центру було сформовано понад два десятки робочих груп, які складалися з учителів та учнів. Групи створили відео, виставки та написали есе з цієї тематики.

Під час підсумкової зустрічі учасників проекту у 2016 році, 23 грудня у Львові, відбудеться низка презентацій в різних освітніх установах міста.

Проект "Захистимо пам'ять" здійснюється в Україні з 2011 року громадськими організаціями, профільними міністерствами та за фінансування Уряду та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.  Більше про проект див.: http://www.protecting-memory.org/uk/; http://www.protecting-memory-ua.org/