Фотографія приватна/публічна

Фотографія приватна/публічна

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Малґожата Радкєвіч

Ягеллонський університет

16 квітня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Лекція підніме питання приватної і публічної фотографії, з огляду на предмет, тему і місце її показу/публікації. Посилаючись до ідеї Джона Бергера про зв’язок фотографії з життєвими історіями, зможемо обговорити тему візуальної розповіді, коли розповідається історія про конкретних осіб та про їхній спосіб життя. А поняття розмовної фотографії, описане Клементом Шару, дозволить нам поміркувати про фотографії і моментальні фото, які роблять пересічні люди у звичних повсякденних ситуаціях – як аналізувати їх в контексті традиції фотографії і мистецтва.

Під час лекції буде показ сучасних і архівних фото, у тому числі і світлини Яна Отка, на основі яких у Центрі міської історії зараз діє виставка "Світло у їхньому домі".

post picture

Малґожата Радкєвіч

професорка Ягеллонського університету. Займається питаннями культурної ідентичності в сучасному кіно і візуальному мистецтві. Досліджувала жіночу креативну роботу в кінематографі, фотографії і мистецтві. Серед її публікацій – The Female Gaze. Film Theory and Practices of Women Directors and Actresses (“Жіночий погляд”. Теорія кіно і практика режисерок і акторок) (2010) і The Faces of Queer Films (Обличчя “квір” кіно) (2014). Видала п’ять томів гендерної серії. Координаторка дослідницького проекту, що фінансується Польським національним науковим центром: Піонерки в кінематографі і фографії в Галичині в 1896-1945 (Women Pioneers in Film and Photography in Galicia in 1896-1945). Стипедистка Міністерства культури і культурної спадщини Польщі, результатии її дослідження надруковано в книжці “Modern Women on Cinema” (“Сучасні жінки в кіно”), в якій вона аналізує вибрані тексти фільмів і рецензій, написаних жінками в Польщі 1918-1945.

Зображення

Верхнє: Пола Неґрі на пляжі, 1927 / NAC - Nardowe Archiwum Cyfrowe

Галерея: Ірина Середа