Вежі, парки, інформаційні центри: можливості та виклики спадщини
14.3.2025, 16:00
Конференц-зал Центру міської історії
Запрошуємо на розмову "Вежі, парки, інформаційні центри: можливості та виклики спадщини", яка розпочинає публічно проєкт "REHERIT 2.0" Центру міської історії та Центру "Регіональний розвиток" Агенції економічного розвитку PPV за підтримки Європейського Союзу.
Модернізація й ефективне управління спадщиною для сталого розвитку громадянського суспільства та громад є одним з викликів для сучасної України. Виклик посилюється, якщо доводиться мислити про спадщину спільну, складну та нерідко конфліктну. Проєкт "REHERIT 2.0" ініційовано для втілення комбінованого підходу в роботі з багатокультурною спадщиною, що передбачає розробку ефективних інструментів управління у поєднанні зі змістовною та виваженою інтерпретацією. Актуалізація незручних питань і системна робота з такою спадщиною дає можливості зрозуміти та пропрацювати суспільну напругу й упередження. Сприяє включенню в публічні простори різних історій, а також пошуку чутливої мови для осмислення минулого України, яка історично була і залишається культурно розмаїтою.
Як теперішнє у наближенні до минулого дозволяє нам переосмислювати наші досвіди із історичної перспективи? Як актуалізовувати культурну спадщину і як вона може стати інструментом для пошуку спільної мови та управлінських рішень всередині громади? Який потенціал має спадщина для місцевого економічного розвитку? Як розбудовувати мережі між управлінцями спадщини, бізнесом та її користувачами екологічним і сталим способом? Як ефективне управління спадщиною допомагає налагоджувати партнерства і залучати ресурси?
Під час зустрічі шукатимемо відповіді на ці та інші питання спільно із Тетяною Шульгою (координаторка сектору "Культура, національні меншини і гендерна рівність" у Представництві Європейського Союзу в Україні), Софією Дяк (Центр міської історії), Володимиром Воробеєм (Агенція економічного розвитку PPV), Павлом Богайчиком (ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар"), Олегом Погорілцем (Державний історико-культурний заповідник "Межибіж"), Тетяною Самсонюк (Центр цифрової історії).
Модераторки зустрічі: Вікторія Панас, Марія Кравченко.
Проєкт "REHERIT 2.0: Спільна відповідальність за спільну спадщину", над яким спільно працюють команди Центру міської історії та Центру "Регіональний розвиток" Агенції економічного розвитку PPV, має на меті актуалізувати бачення локальної багатокультурної спадщини як спільного надбання, що пожвавлює культурний розвиток, стимулює критичне мислення, заохочує місцевий соціально-економічний розвиток. Проєкт фінансується Європейським Союзом.
Більше інформації на порталі reherit.org.ua. Якщо у Вас виникли запитання, будь ласка, пишіть нам на електронну пошту: [email protected].
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проєкту "REHERIT 2.0" і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Зображення:
Верхнє: дизайн Оксани Демків
Галерея: Ірина Середа