Опера

Опера "Амазонки" Йозефа Ельснера та культурне життя Львова кінця XVIII ст.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 травня 2015 / 17.00

Центр міської історії, Львів

Йозеф Ельснер - польський композитор німецького походження, вчитель Фридерика Шопена. З 1792 по 1799 рік мешкав у Львові. У Львові розпочалась його співпраця із польським театральним діячем та драматургом Войцехом Богуславським. Із творчої співпраці двох митців до сьогодні збереглась лише одна опера - "Амазонки або Гермінія". Ця опера є надзвичайно цікавим свідченням про розвиток культурного життя та смаки львівської публіки наприкінці XVIII ст. Про те, що можна довідатись із рукопису цієї опери та культурне оточення, в якому вона поставала і розповість Анґеліка Мотс.

Др. Анґеліка Мотс

викладач у Schola Cantorum Basiliensis (Базель). Працює також в Інституті музикознавства університету Базеля та Університеті мистецтв у Бремені. Останніми роками її дослідження фокусуються на теорії та нотації барокової і ранньокласичної музики. Окрім наукової та педагогічної діяльності бере участь у багатьох музичних проектах. Зокрема є гостьовим музикантом ансамблів “Сарбанд” і “Bella Gerit”. Співтворцем музичного проекту Idiom (Intercultural Dialogues в музиці), ансамблів “Аl-Atlal” (арабська музика) і “De Lautanetto” (інструментальна музика Середньовіччя та Відродження), “Duo Pizzicato” (мандоліни і клавесина), “Musicanti Erranti” (музика Треченто) і “Batava Tempe” (голландської музики).
Після віднайдення рукопису камерної опери Йозефа Ельснера “Амазонки”, у 2014 році Анґеліка Мотс заініціювала міжнародний проект із відродження та постановки цієї опери, написаної та поставленої понад два століття тому у Львові.