Відкритий архів

Відкритий архів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17 квітня 2014

Центр міської історії, Львів

"Відкритий архів" – це інструмент довготривалого дослідження художніх практик, ініційований кураторами Лізаветою Герман та Марією Ланько спільно з художниками "Відкритої групи". Розроблена в ході цього дослідження онлайн-платформа, оприявнює метод кураторської роботи авторів проекту й водночас представляє її проміжний результат – профайли художників із біографією, вибраними творами, текстами та іншою інформацією.

Гості події запрошувалися до дискусії навколо ідеї "Відкритого архіву". Також автори проекту пропонують окремо зупинитися на загальній проблематиці такого явища як мистецький архів та поговорити про його можливі форми й стратегії. Як сьогодні конструюються критичні дискурси навколо культурної ідентичності окремих регіональних спільнот? Чому історія українського сучасного мистецтва досі знаходиться на переферії наукових інтересів та лишається надбанням усної народної творчості? Яка мистецька архівна база/бази потрібна сьогодні, аби створити цілісний децентралізований наратив?

Під час презентації куратори платформи у діалозі з "Відкритою групою" розповідали про початкову ідею проекту та хід дослідження, перші студійні подорожі до Ужгорода й Львова та несподівані висновки, що до них пiдвело ближче знайомство із західноукраїнської мистецької сценою.