Модерністські периферії: поміж масовими уявленнями та індивідуальними досвідами

Модерністські периферії: поміж масовими уявленнями та індивідуальними досвідами

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталя Мисак

Центр міської історії

7 лютого 2019 / 19.00

Національний художній музей України (м. Київ, вул. Грушевського, 6)

Масове житлове будівництво стало відповіддю на гостре житлове питання, яке виникло у Європі після Другої світової війни і було пов’язане з індустріальною реструктуризацією. У структурі багатьох міст — і переважно на їхніх периферіях — виникали масштабні житлові утворення, які і до сьогодні залишаються важливою складовою житлових фондів. Проте, кількісне вирішення житлової проблеми кінця ХХ століття перетворилась на "якісне" питання у ХХІ столітті, зважаючи на нові соціальні виклики і зміну способів життя і співжиття у місті. Сценарії трансформацій модерністських житлових утворень, збудованих за подібними принципами, часто мають кардинально різні напрямки розвитку і максимально залежать від контекстів.

Відтак, буде запропоновано розглянути процеси перетворень у районах масової житлової забудови України у ширшому європейському контексті, а також — прослідкувати напругу поміж масовими уявленнями та індивідуальними досвідами проживання у таких районах. Як окремий кейс буде розглянуто житловий район Сихів у Львові та кілька проектів громадських просторів у ньому, які ілюструють напруження поміж наративами, а також — конфлікти і співпрацю між зацікавленими сторонами, що їх супроводжують.

Наталя Мисак

архітекторка і дослідниця. З 2017 року працює у Центрі міської історії Центрально Східної Європи у Львові, де її фокусом є архітектура і міські середовища XX століття. Вона закінчила аспірантуру за напрямком Історія і теорія архітектури у Львівській Політехніці (2017), була гостьовою дослідницею в університеті Мальмо (2015-2016), стажувалась у Віденському технічному університеті (2013). Бере участь в проектуванні громадських просторів у складі ініціативи Група 109. Серед її інтересів також візуальне мистецтво та фотографія, поєднані з міськими дослідженнями. 

Лекція відбудеться в межах Публічної програми СANactions. В рамках Публічної програми CANactions організовує події для широкої аудиторії, аби створити спільноту людей, яких об'єднують схожі цінності та ідеї щодо міського розвитку. Їхня тематика стосується архітектури, урбаністики та розвитку міста.

На фото Сихів, Львів. Авторка: Наталя Мисак