Меркурій у Львові. Про львівські ярмарки, виставки, магазини, ремісників і підприємців

Меркурій у Львові. Про львівські ярмарки, виставки, магазини, ремісників і підприємців

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15 березня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація Томаша Куби Козловського "Меркурій у Львові. Про львівські ярмарки, виставки, магазини, ремісників і підприємців".

Фотоапарати Божемського, шоколад Залевського, хутро Вронського, інструменти Нєвчика, сейфи Худзіковськoго, скрині Розенцвайга, ліки Міколяша, порцеляна Левицького, срібло Бушка. Про львівську торгівлю і ремесло, ярмарки біля собору Святого Юра та на львівській площі Ринок, Крайову виставку ("Wystawа Krajowа") і Східний ярмарок ("Targі Wschodniе"), відомих підприємців, модні магазини, чудову "Беніґніну" ("Benigninа") та зазначений у заголовку "Меркурій" розповідав Томаш Куба Козловський з Варшавського Дому зустрічей з історією. Мультимедійна презентація була проілюстрована оригінальною іконографією, архівними матеріалами і витворами львівських ремесел з багатої колекції мешканців Кресів, яку автор збирав більше 25 років. Під час зустрічі також було представлено альбом "Світ Кресів" ("Świat Kresów") авторства Томаша Куби Козловського і Данути Блахут-Бєганської, який зокрема містить репродукції десятків об’єктів львівського ремесла.

post picture

Томаш Куба Козловський

співробітник Варшавського Дому зустрічей з історією – самоврядної інституції культури міста Варшава, яка займається історією ХХ століття Польщі та Центрально-Східної Європи. З 2009 року він є координатором програми “Варшавська кресоваініціатива” (“Warszawska Inicjatywa Kresowa”), спрямованої на всебічну популяризацію знань про історичну й культурну спадщину східних земель Першої та Другої Речі Посполитої – спільну спадщину Польщі, Литви, Білорусії та України. В рамках програми буде організовано зустрічі, дискусії, книжкові акції, авторські вечори, демонстрації фільмів, лекції для дорослих, творчі майстерні для дітей та молоді, покази і виставки. Томаш Куба Козловський – автор 70-и оригінальних мультимедійних презентацій з циклу “Оповідання з Кресів” (“Opowieści z Kresów”), представлених у Домі зустрічей з історією, починаючи з 2007 року, низки історичних виставок (зокрема, виставки-пленеру “Світ Кресів”, статей і публікацій з питань міграції та біженців, історії харцерства, спадщини Кресів, в тому числі календаря “Світ Кресів” (Варшава, 2009) і альбому “Світ Кресів” (Варшава, 2011, 2012).