Мери Львова

Мери Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25 грудня 2014 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Проект є результатом роботи групи істориків Львівського національного університету імені Івана Франка, Центру міської історії, Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Він передбачає укладення повного переліку керівників Львова від перших історичних відомостей про місто в ХІІІ столітті до сьогодення, а також створення відповідної цифрової бази даних на веб-сторінці проекту Центру міської історії "Інтерактивний Львів". Задум полягає в тому, аби створити джерелознавчі передумови для вивчення досвіду управління Львовом, проектуючи його на роль особистостей та з урахуванням різноманітності й, водночас, цілісності історичного процесу.

Проект реалізується за фінансової підтримки програми соціально-культурних грантів Львівської міської ради.

Зібрані і опубліковані матеріали мають робочий характер. Вони тільки окреслюють дослідницьке поле, вказують на його головні структурні елементи. Це – укладений хронологічно від кінця ХІІІ до початку ХХІ століття повний список львівських війтів, бурмистрів / бургомістрів, президентів, голів міськвиконкому, міських голів. Дані про кожну особу можуть (залежно від періоду) включати відомості про роки життя, місце народження і поховання, період перебування на посаді керівника міста, а також загальний управлінський досвід, основні періоди громадської та політичної діяльності. У зв'язку з текстовим матеріалом подано візуальний ряд, який представляє портретні зображення, гравюри, медальйони, пам'ятні таблиці, надгробки, епітафії, автографи, кам'яниці, в яких жили керівники міста.

Призначення цих матеріалів – популяризація Львова як міського осередку, в якому протягом століть стикалися і взаємодіяли різні історико-правові та культурні традиції.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img