Презентація книги Стівена Сігела

Презентація книги Стівена Сігела "Картографи. Транснаціональні життя і смерті географів у формуванні Центрально-Східної Європи"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Стівен Сігел

Університет Північного Колорадо, США

20 червня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

Дещо більше, ніж просто яскравий заманливий клікбейт чи прагматичні плани міст, карти часто є глибоко емоційними розповідями: про провальні політичні проекти, про невдале зародження стосунків, і про стерті країни. У своїй книзі "Картографи" Стівен Сігал запрошує нас у подорож цими історичними драматичними сюжетами з детальним розбором карт, які творили і перекроювали світ Центрально-Східної Європи упродовж тривалого періоду світових воєн і революцій. Колективна біографія п’яти видатних географів періоду 1870-1950 р.р. Це – Альбрехт Пенк, Еугеніуш Ромер, Степан Рудницький, Ісая Бовмен і граф Пал Телекі. "Картографи" переосмислюють глибинні емоції, канву дружби і саг на багато поколінь, які стоять за авторитетними картами.

Сігел проводить нас у картографічні архіви та відтворює приватні світи цих п’яти картографів, які взаємодіяли між собою та впливали один на одного, і навіть, як вони відігравали не найменшу роль у визначенні і перекроюванні кордонів, територій і держав, і врешті – як переоб’єднували світ протягом двох світових воєн. Поза тим, він аналізує транснаціональну природу цих процесів та піднімає важливі питання про причини і наслідки світових воєн, про підйом нацизму і сталінізму, і про передумови, за яких Центрально-Східна Європа стала лінією розколу у цих переломних подіях.

post picture

Стівен Сігел

професор Університету Північного Колорадо (США). Автор книг і статей з історії сучасної східноєвропейської географії, геополітики і критичної картографії, зокрема Mapping Europe’s Borderlands: Russian Cartography in the Age of Empire (“Мапування європейських кордонів: російська картографія в епоху імперії”, Видавництво Чиказького університету, 2012) та Ukraine under Western Eyes (“Україна очима Заходу”, Видавництво Гарвардського університету, 2011). 

Зображення

Верхнє: University of Chicago Press

Галерея: Ірина Середа