Магічні звукові машини

Магічні звукові машини

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Єлизавета Шімана

Інститут медіа-археології

15 грудня 2011

Вчена рада Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка

Відбулася доповідь Елізабет Шімани про синтезатор "Макс Бранд", який сконструював винахідник Боб Муґ для композитора-експериментатора Макса Бранда у кінці 1950-х рр., та інші відтворювачі звуку з початків електроакустичної музики.

Макс Бранд народився 1896 р. у Львові, але переїхав 1907 р. з батьками до Відня. 1938 р. йому довелося втікати від нацистів – спочатку до Парижа, а 1940 р. він емігрував до США.  Розчарований невдачами власної концертної діяльності, Бранд зацікавився електричною генерацією звуку й відкрив приватну електронну студію у Нью-Йорку. Більше, ніж десять років (перша схема з’єднання Боба Муґа для пристрою з електричним звуком датується 1957 р.) Макс Бранд та молодий інженер Боб Муґ розробляли унікальну машину – синтезатор "Макс Бранд", який поєднав техніку 1940-х рр., зокрема траутоніум, з приладами 1960-х, коли електричні синтезатори Муґа стали останнім словом техніки.

Чимало електрофонних пристроїв дослідили й переробили митці під час виставки "Магічні звукові машини", яку підготував Інституту медіа-археології спільно із Віденським музеєм техніки у вересні 2008 р. – квітні 2009 р.

post picture

Єлизавета Шімана

пише музику, виступає та експериментує із радіотранляцією. Вона вивчала електроакустичну музику, музикознавство й етнологію та заснувала Інститут медіа-археології.

Презентація відбулася за підтримки Культурного форуму Київ, OEK, Інституту медіа-археології, Архіву Макса Бранда.

  • img

Зображення

Верхнє: Синтезатор "Макс Бранд", Нью-Йорк, 1957–67