Львів Левинського: місто і будівничий

Львів Левинського: місто і будівничий

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 березня 2011 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Видавництво "Грані-Т" (Київ) презентували нову книгу авторства відомого львівського дослідника Ігора Жука "Львів Левинського: місто і будівничий".

Ілюстрований альбом, виданий друком завдяки спонсорській підтримці компанії "Галнафтогаз", містить бл. 550 ілюстрацій. Це найбільша з публікацій, присвячених Іванові Левинському – провідному будівельному підприємцеві Галичини 1880-х – 1910-х рр., фабриканту, архітектору, професору, громадському діячеві, філантропу.

Іван Левинський – одна з видатних постатей в історії Львова – до сьогодні лишається маловивченою зіркою на небосхилі української культури кінця ХІХ – початку ХХ ст. Включаючи ґрунтовно опрацьований текст, доповнений науковим апаратом, великим корпусом архітектурних фотографій та картографічних матеріалів, презентоване видання допоможе чіткіше окреслити професійну ідентичність Левинського як будівничого-архітектора, з’ясувати характерні риси його фахового почерку.

Книга подає широкий огляд матеріалів, пов’язаних з особою великого будівничого та з його творами. Основна частина представленої інформації раніше не публікувалась. Зокрема, в альбомі можна вперше побачити репродукцію портрету Івана Левинського, виконаного у 1916 р. київським художником Фотієм Красицьким (збірка Національного художнього музею України).

Ігор Жук

історик мистецтва, автор наукових статей та каталогів, публікованих в Україні, Польщі, Австрії, Німеччині та США, які присвячено здебільшого дослідженню архітектури Львова ХІХ та початку ХХ ст. Дисертацію за темою “Декоративна деталь в архітектурі львівської сецесії” захистив у 1989 р. Був куратором кількох історикоархітектурних виставок (зокрема, організовував виставку творчості Ю. та А. Захарєвичів – Краків і Вроцлав, 1996). Зараз працюєв Українському Католицькому Університеті (веде курс історії європейського мистецтва). З 2008 р. співпрацює з представництвом Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові.

.