Les Polonais Noirs

Les Polonais Noirs

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

4 липня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбувся показ документального фільму "Les Polonais a Haiti" і презентація антрополога, керівника проекту Себастьяна Рипсона на тему "Les Polonais Noirs".

У презентації Себастьян Рипсон описав та проаналізував історичні обставини, що стосуються участі польських легіонерів у революції на Гаїті у 1802-1803 роках. Автор проаналізував причини, з яких легіонери переходили в армію Гаїті, а згодом ставали натуралізованими громадянами Гаїті.

Крім того презентація надала детальний аналіз спільноти "Poloné-Ayisyen"та її історії на Гаїті, зосереджуючись на уцілілих матеріальних та нематеріальних артефактах цієї спільноти на нинішньому Гаїті. Особливу увагу було приділено злиттю дискурсу розвитку та марґіналізації з одного боку із ідентичністю громади. Нарешті, автор розглянув переплетення історичних наративів самої спільноти та наративів, що стосуються її розвитку; а також проаналізував історичні наративи про "Poloné-Ayisyens", витворені авторами з поза Гаїті; і процес створення історичних наративів загалом.

Себастьян Рипсон

антрополог історії, автор книжки Being Poloné in Haiti(“Життя Polonéна Гаїті”). Народився у Варшаві. У віці одного року переїхав до Амстердама. Виростаючи і навчаючись у початковій школі на Островах Кука та в Новій Зеландії, його першою мовою стала англійська. Повернувшись до Нідерландів, закінчив магістратуру за спеціальністю “культурна антропологія” в Амстердамському університеті. За свою магістерську працю “Як бути Poloné на Гаїті – походження, виживання, розвиток і творення наративу польської присутності на Гаїті” він отримав першу премію за найкращу магістерську працю з антропології 2008-2009 н.р. в Амстердамському університеті.

Крім академічних інтересів, Рипсон є куратором сучасного мистецтва та членом-засновником порталу кураторів “Антропологи в мистецтві” (www.aiart.nl). Портал намагається об’єднати зусилля мистецтвознавства й суспільних наук для глибшого вивчення людської природи. Від 2010 р. він є директором-куратором галереї WM в Амстердамі, зосередившись на фотографії. Він курував виставки таких митців та мистецьких угруповань, як Анджей Драґан, Джиммі Рейдж, Laser 3.14, Зоф’я Ридет, Лодзь Каліска, Ель Бальдіо Мовіль, Ґреґож Роґала, Маюмі Наказакі, Майрикій Ґомулицький, Андрій Бояров, Ян Дзячковський, МДж Турпін і Като Тан та багато інших. 2011 р. Рипсон працював консультантом з культури для режисерів-документалістів Піотра Росоловського і Бартоша Конопки. Володіє польською, англійською, нідерландською та креольською мовою Гаїті. Працює та живе в Амстердамі.

  • img

  • img