Особливості формування історичної пам’яті в Україні на прикладі м. Рівне

Особливості формування історичної пам’яті в Україні на прикладі м. Рівне

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Максим Гон

Рівненський державний гуманітарний університет

20 липня 2011 / 14.20

Центр міської історії, Львів

У рамках ІІ літної школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи" відбулась відкрита лекція проф. Максима Гона.

Демократизація суспільно-політичного життя Україні супроводжується поступовим формуванням нової історичної пам’яті її громадян. Вона – результат здійснення цілеспрямованої політики, що реалізується державою і/чи політичними елітами. Відтак історична пам'ять є продуктом їхньої відповіді на дилеми актуалізації спогадів про певні події або ж навпаки – свідомого забуття.

Реалізація політики пам’яті в різних регіонах України здійснюється в умовах конкуренції за її зміст, що найбільш очевидно в різночитаннях подій Другої світової війни. Саме цей аспект був проаналізований лектором на прикладі меморативної політики в Рівному – місті, населення якого є майже моноетнічним за своїм складом і виявляє високий рівень національної свідомості.

Аналіз політики пам’яті регіональної політичної еліти здійснювався в українсько-єврейсько-польській призмі. Лектором була проаналізована політична символізація зміни назв вулиць, встановлення меморіальних дошок, зведених у місті після здобуття Україною незалежності пам’ятників, а також ліквідованих і новостворених музеїв.

Максим Гон

доктор політичних наук, професор кафедри всесвітньої історії, завідувач кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету. Автор кількох книг з історії міжнаціональних (і зокрема, українсько-єврейських) взаємин у Західній Україні, а також навчального посібника з геноцидознавства першої половини ХХ ст.