Журналістський Львів на зламі XIX i XX століть як невід’ємна частина обличчя міста

Журналістський Львів на зламі XIX i XX століть як невід’ємна частина обличчя міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Катажина Дронґ

Інститут журналістики і суспільної комунікації Папського університету Івана Павла ІІ

18 квітня 2019 / 18.30

Центр міської історії, Львів

XIX століття – це надзвичайно цікавий час, коли між собою зіткнулися два способи ведення журналістської діяльності. Вперше журналістів почали трактувати як окрему професійну групу. Журналісти ставали все більш вагомою і типовою частиною міської спільноти. З одного боку, їх сприймали з погордою, а з іншого боку вони були важливими і їх цінували у контексті зростання ваги преси як фактора, що інтенсивно впливав на громадську думку. Неможливо розглянути дилеми суспільного і політичного характеру епохи зламу століть без погляду через призму преси. Саме вона була ареною обміну думок і політичних поглядів, суперечок щодо форм суспільного і культурного життя міста і всього регіону.

Під час лекції буде здійснено спробу дати відповідь, зокрема, на такі запитання: Чим вирізнялося середовище львівських журналістів? Як багатоетнічність Львова відображалася на ринку преси? Якими були найцікавіші фігури журналістського світу Львова? З якими проблемами стикалися львівські журналісти?

Лекція відбудеться польською мовою з синхронним перекладом на українську.

Катажина Дронґ

докторка; медієзнавчиня, літературознавчиня, культурологиня. Директорка Інституту журналістики і суспільної комунікації Папського університету Івана Павла ІІ у Кракові, ад’юнкт на кафедрі мас-медіа і суспільної комунікації. Дослідницькі зацікавлення реалізовує у двох сферах: наука про комунікацію та міжкультурна комунікація й історія преси та журналістики (зокрема, у XIX i XX ст. до 1939 року). Членкиня Польського товариства суспільної комунікації і Медієзнавчої комісії Польської академії знань. Співорганізаторка циклічної Конференції з етики мас-медіа. Стипендіатка Національного агентства академічного обміну. Авторка книжки “У галицькому етнічному, національному і суспільному тиглі”, Краків, 2013, та численних статей на тему професіоналізації журналістики, починаючи з середини XIX століття. 

Зображення

Верхнє: Товариство взаємодопомоги польських журналістів, Львів. 1892

Галерея: Віталій Солопчук