Єврейська

Єврейська "тема" в сучасному Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Василь Расевич 

Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

8 липня 2011 / 16.15

Центр міської історії, Львів

У рамках ІІ літної школи "Єврейська історія та культура Центрально-Східної Європи" відбудеться відкрита лекція др. Василя Расевича.

Катастрофа Другої світової війни, винищення галицьких євреїв, а також радянська політика "замовчування" призвели до того, що у Львові на довго було забуто про другу за кількістю національну групу – євреїв. Єврейської теми старанно уникалося, а жертв Голокосту було оголошено "радянськими громадянами", що загинули від рук нацистів. Час від часу цю тему використовували з пропагандистською метою, але вона так і не стала невід’ємним елементом колективної пам’яті нового населення міста. В лекції йде мова про нове "відкриття" сучасними львів’янами єврейської теми. Розглядаються різні спроби витіснення "чужого" минулого за допомогою етноцентричного історіописання. Розглядаються різні ідеологічні конструкти, в яких використовується єврейська "тема" з метою партійно-політичної мобілізації та в різного роду публічних історичних дискусіях. Аналізуються заходи щодо впорядкування єврейської історичної спадщини, коммемораційна політика міста та комерційна експлуатація єврейського культурно-історичного минулого.

post picture

Др. Василь Расевич 

історик, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Крипякевича НАНУ. Сфера наукових зацікавлень: історія Галичини австрійського періоду, політика памяті в сучасній Україні, місця памяті.