Єврейські студії в Україні

Єврейські студії в Україні

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2 серпня 2015 / 16.00 

Центр міської історії, Львів

Відбудеться розмова "Українські контексти єврейських студій" довкола книги "Євреї в етнічній мозаїці українських земель" (Харків, 2015).

Розмова буде присвячена різним досвідам розвитку єврейських студій (Jewish studies) та викликам, які вони ставлять перед українською академічною спільнотою. Тому в яких контекстах та категоріях варто розглядати єврейське минуле України.

Також буде обговорено як саме ідея "українсько-єврейської дружби", яка останнім часом активно тиражується в медіа та політичній риториці, впливає на дослідження та осмислення спільного минулого цих націй.

Видання "Євреї в етнічній мозаїці українських земель", що буде представлене під час розмови, об’єднує розвідки молодих дослідників та, до певної міри, тематично і контекстуально показує стан, в якому ці студії перебувають сьогодні в Україні.

Учасники розмови:

Йоханан Петровський-Штерн 

професор юдаїки і єврейської історії історичного факультету Північно-західного (Northwestern) університету в Чикаго. Й. Петровський-Штерн викладав в різних навчальних закладах, включаючи Києво-Могилянську Академію, Єрусалимський університет і Гарвард. Він є автором більше сотні наукових статей і шести книжок.

Владислава Москалець 

координаторка Програми єврейських студій та викладач Українського католицького університету. Докторантка Ягелонського університету.

Артем Харченко 

доцент кафедри політичної історії України Національного університету “ХПІ”, співзасновник та координатор проектів Центру дослідження міжетнічних відносин Східної Європи у Харкові.