Презентація магістерської програми

Презентація магістерської програми "Юдаїка" Національного університету "Києво-Могилянська академія"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11 квітня 2018 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Магістерська програма "Юдаїка" – перша подібна програма в Україні, заснована 2012 року спільно Національним університетом "Києво-Могилянська академія" і Асоціацією єврейських організацій та общин України (Ваад України).  Програма надає гранти (включно з оплатою за навчання і гуртожиток та стипендією) і проводить конкурси на стажування в Єрусалимському університеті.

Навчання на програмі триває два роки. Магістранти опановують різні історичні дисципліни, слухають курси з юдаїки, вивчають єврейські мови іврит і їдиш, а також арамейську за вільним вибором. Випускники отримують диплом магістра історії (юдаїки) НаУКМА. Програма всіляко сприяє студентам в отриманні стажування за кордоном.

Крім вивчення різноманітних дисциплін, магістранти проходять архівно-музейно-бібліотечну практику в установах Києва та Львова, безпосередньо знайомляться зі спадщиною матеріальної та духовної культури євреїв України і набувають практичних навичок дослідницької роботи з відповідними матеріалами.

Щороку найуспішніші студенти мають змогу влітку стажуватися в Єрусалимському університеті. Учасники стажування в Ізраїлі отримують можливість попрацювати в бібліотеках і архівах для здійснення власного дослідження, а також отримати консультації ізраїльських фахівців.

До важливих і пріоритетних завдань програми належить співпраця з найкращими світовими центрами юдаїки, насамперед – Єврейським університетом в Єрусалимі, провідним ізраїльським закладом вищої освіти, який входить до рейтингу 100 найкращих університетів світу. Знані дослідники й експерти з єврейських студій із Ізраїлю, США, Канади і країн Європи читають міні-курси та публічні лекції, щоб студенти могли ознайомитися з сучасною методологією та дослідницькими підходами в галузі академічної юдаїки.

Програму презентуватимуть: координаторка програми Світлана Семенова, викладач програми та вчений секретар Української асоціації юдаїки Сергій Гірік.

Більше інформації про могилянську юдаїку в соціальних мережах Facebook, Youtube, за е-мейлом [email protected] та на сайті.

Подія в Facebook.