Значення виборів 4 червня 1989 р. для розвитку громадянського суспільства в Польщі

Значення виборів 4 червня 1989 р. для розвитку громадянського суспільства в Польщі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ірена Ліпович

Університету Кардинала Стефана Вишинського, Варшава

2 червня 2014 / 12.00

Центр міської історії, Львів

Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові та Центр міської історії Центрально-Східної Європи сердечно запрошують студентську молодь, громадських активістів та всіх зацікавлених на зустріч із професоркою Іреною Ліпович, омбудсвумен Республіки Польща.

Після лекції запрошуємо до дискусії. Мова лекції: польська.

post picture

Ірена Ліпович

нар. 9 червня 1953 у м. Глівіце. У 1976 р. з відзнакою закінчила Факультет права і адміністрації Сілезького університету. У 1981 р. отримала ступінь кандидата юридичних наук, в 1992 р. – ступінь доктора. З 1998 р. – професор Університету Кардинала Стефана Вишинського у Варшаві, в даний час завідувач Кафедри адміністративного права та місцевого самоврядування. Опублікувала понад 50 наукових праць, читала лекції в університетах Кельна, Афін, Граца, Дрездена і Тюбінгена. У 2009 р. отримала звання почесного доктора «honoris causa» університету в м. Оснабрюк (Німеччина). З 1980 року – член профспілки «Солідарність» і член-засновник “Асоціації Верхньої Сілезії”. У 1991-2000 рр. – депутат нижньої палати парламенту – Сейму, член парламентської конституційної комісії, яка займалася опрацюванням конституції Республіки Польща, прийнятої у 1997 р. З 1997 р. – Голова Комісії місцевого самоврядування Сейму та віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ.

У 2000-2004 рр. була Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Австрійській Республіці. У 2004-2006 рр. представник Міністерства закордонних справ РП у питаннях польсько-німецьких відносин у ранзі посла. У 2008-2010 рр. член Комітету юридичних наук Польської академії наук і директор Фонду польсько-німецької співпраці. З червня 2010 року займає посаду омбудсвумен.

Нагороджена зокрема: Офіцерським Хрестом Ордену Відродження Польщі, Золотим Орденом «За заслуги перед Австрійською Республікою» та Великим хрестом за заслуги Ордену «За заслуги перед Федеративною Республикою Німеччина».

За підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

  • img

Зображення

Верхнє: solidarnosc.gda.pl