Керування спільним

Керування спільним

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13 липня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася зустріч з Тетяною Монтян, яка виступила із презентацією власного перекладу книги Нобелівської лауреатки Елінор Остром "Керування спільним".

Головна ідея дослідниці полягає в тому, що всі найктуальніші проблеми світу - від захисту навколишнього середовища, функціонування фінансової системи і до соціальної нерівності - потребують колективних, узгоджених дій, оскільки сама наша маленька планетка є апріорі неподільним ресурсом, керувати яким можна лише спільно, за допомогою цілком пізнаваних і науково обґрунтованих алгоритмів. Якими є основи співпраці і способи подолання егоїстичних нахилів? Чому одні спільноти (громади, народи, країни) досягають успіхів, а інші — століттями не можуть вибратися зі злиднів і провалів?

Елінор Остром установила, що спільними ресурсами можуть успішніше керувати ті люди, які безпосередньо їх використовують, а не державні органи або приватні компанії. Її ідеї - це не утопічні теорії на кшталт концепцій Томаса Мора чи Карла Маркса. Це системний і структурний аналіз цілком реальних інституцій, які успішно функціонують протягом багатьох століть.

Після перерви на каву з печивом можна було поговорити на тему "Власність та майнові права в Україні". Обговорювалось, кому ж насправді належать львівські будинки, та як створити і ефективно керувати ОСББ. На прикладах з міжнародної практики було продемонстровано користь від самоорганізації мешканців. Також піднімалися питання приватизації, стосунків між мешанцями і ЖЕКами, завищені ціни за послуги, способи протидії і запобіганню комунальній мафії.

post picture

Тетяна Монтян 

український правознавець, адвокат, публіцист, громадський активіст, блогер. Навчалася на юридичному факультеті Державного університету імені Ломоносова, спеціалізація – конституційне право. Проходила практику в Московському кримінальному розшуку (МУР). Через неможливість тимчасово здійснювати адвокатську діяльність за кримінальними справами, Тетяна Монтян повністю присвятила себе цивільному та господарському праву, а саме – розробці механізмів врегулювання проблем щодо спільного майна, реформуванням системи реєстрації майнових прав.

Організатори зустрічі: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, ГО "Ефективний власник" та lypneva.com