Дослідження Галичини

Дослідження Галичини

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 жовтня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася презентація др. Яна Сурмана на тему "Колоніальне прочитання Галичини" та обговорення публікації  "Постколоніальна Галичина: перспективи й можливості".

Головне завдання презентації полягало у тому, щоб з’ясувати, чи можна застосовувати постколоніальну теорію для вивчення культурних процесів Центральної Європи та Галичини, зокрема на прикладах із книги "Постколоніальна Галичина: перспективи й можливості". Завдяки імперському та радянському минулому, і етномовному різноманіттю, Галичина видається ідеальним простором для застосування методів постколоніальних і суміжних студій. Водночас, ідеї постколоніальності потребують чіткого розмежування між колонізованим і колонізатором, гегемоном і підлеглим, а такі поняття важко застосовуються до історичного розвитку цього регіону.

Провадив дискусію др. Василь Расевич, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Крип’якевича НАНУ, спеціаліст з історії Галичини австрійського періоду та політики пам’яті в сучасній Україні.

Ян Сурман 

фахівець із історії науки й культури Центральної Європи, ступінь доктора філософії з історії здобув у Віденському університеті. Тепер стипендіат Ляйбніц-DAAD при Інституті ім. Гердера у Марбургу, де працює над книгою про наукову мову у Центральній Європі ХІХ ст.