Ангажована гуманітаристика: як будувати учасницьку історичну культуру?

Ангажована гуманітаристика: як будувати учасницьку історичну культуру?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

6 листопада 2015 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Після розпаду СРСР та радянської імперії історична наука в Україні та Східній Європі переживала інтенсивну трансформацію, важливою частиною якої був пошук нових моделей відносин з державою та суспільством. Полеміки довкола цього питання ще не дали якоїсь однозначної відповіді, втім на практиці у більшості країн переміг інструментальний підхід, який бачить в історичній науці передусім інструмент виховання патріотизму громадян та зміцнення національної ідентичності та пам’яті.

Дискусія "Ангажована гуманітаристика: як будувати учасницьку історичну культуру?" буде присвячена порівнянню польського і українського досвіду ініціатив суспільного і політичного ангажування істориків і пошуку відповіді на наступні питання:

  • Якою може бути нова суспільна роль історії в ситуації, з одного боку, поступового занепаду національної держави в Європі і західному світі, а з другого – відродження імперіалізму і націоналізму на пострадянському просторі?
  • Чи можлива суспільно ангажована гуманітаристика вільна від політичної інструменталізації, і якщо так, то яких форм вона може набувати?
  • Як будувати учасницьку історичну культуру, засновану на рівноправній взаємодії професійних істориків і представників локальних спільнот?
  • Які форми та формати публічної історії є найбільш актуальними та ефективними в сучасному контексті України та Центрально-Східної Європи?

Учасники:

Ева Доманська

історик, професор Університету ім. Адама Міцкевича в Познані та Стенфордського університету, ініціатор публічно-історичного проекту “Рятувальна історія”

Софія Дяк (PhD)

історик, директорка Центру міської історії

Олександр Зайцев

професор кафедри нової і новітньої історії України Українського католицького університету, учасник багатьох публічно-історичних дискусій

Наталя Отріщенко

соціолог, координаторка проекту “Мої розповіді: усна історія і міські досвіди” в Центрі міської історії

Володимир Склокін

історик, доцент кафедри нової і новітньої історії Українського католицького університету, координатор магістерської програми з публічної історії

Організатори:
Центр міської історії
Магістерська програма з публічної історії Українського католицького університету
Польський інститут у Києві.