Музейна історія електрифікації Львова

Музейна історія електрифікації Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23 березня 2017

Центр міської історії, Львів

Що ми знаємо про те, як у Львові з’являлась електрика? Перший електричний трамвай, перші локальні електростанції, перша міська електростанція, оперний театр, вуличне освітлення та електрифікація помешкань. Усе це довгий шлях від електрики як предмету розкоші до життєвої необхідності. Це процес тривалістю у понад століття, який залишив на вулицях міста чимало пам’яток інженерної думки. Ці пам’ятки для нас найчастіше залишаються незрозумілими та недоступними. Зберегти та пояснити їх може музей. Такий музей, де теорію електрики можна зрозуміти через історію, а разом з тим оцінити значення абсолютно буденної речі.

Зустріч складалася з двох частин: історичної, де будуть презентовані основні етапи електрифікації Львова, та дискусійної, яка була зосереджена на обговоренні та зборі відгуків Музею електрифікації Львова. Лекція-презентація орієнтована на широке коло зацікавлених осіб, а особливо спеціалістів-інженерів, екскурсоводів, музейників, істориків. Це нагода дізнатись більше про історію електричних мереж Львова, їх вплив на розвиток міста та обговорити візію Музею електрифікації Львова.

Презентували: Андрій Крижанівський, дослідник та ідейник музею; Марія Кравченко, історикиня-архівіст, керівниця "Музею історії електрифікації Львова".