Сучасна Киргизія

Сучасна Киргизія

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Проф. Юджин Гаскі 

Університет Стетсан ДеЛанд, Флорида, США

16 червня 2014

Центр міської історії, Львів

Вивчаючи Киргизію впродовж 25 років і видавши низку статей, присвячених зокрема провалам у співпраці опозиційних сил, тактиці передвиборної боротьби та мовній політиці, Юджин Гаскі розпочинає нове дослідження, аби написати книгу про політичний розвиток країни від радянських часів і до сьогодні. Центральною темою роботи буде розкол країни на Північ і Південь як основний чинник формування поглядів та поведінки представників еліти і народу. У своїй лекції Юджин Гаскі зосередився на ролі цього розколу під час "революцій" 2005 і 2010 рр. у Киргизії та провів паралелі між цими подіями та протестами, що відбувалися в Україні у 2004 р. і 2013-14 рр.

Проф. Юджин Гаскі 

є завідувачем кафедри політології ім. Вільяма Р. Кенана молодшого в університеті Стетсан ДеЛанд, Флорида, США. У 1983 р. отримав ступінь доктора наук (Ph.D.) з політології у Лондонській школі економічних і політичних наук. Є автором чотирьох опублікованих книг (дві вийшли під його редакцією) і понад 50 наукових статей, присвячених політиці та юриспруденції в СРСР і пост-комуністичних Росії і Киргизії. Юджин Гаскі також пише науково-популярні статті, які публікуються у виданнях “Foreign Policy”, “Salon”, “Wall Street Journal” і “Christian Science Monitor”.

Зображення

Верхнє: Готель Ош-Нуру (інтурист) Ош, Киргизстан. Побудований у 70-х роках, архітектор В. Курбатов, А. Неюрін / (с) BACU