Моя архітектура. Проект парафіяльного центру Оріоністів у Львові

Моя архітектура. Проект парафіяльного центру Оріоністів у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Маріо Ботта

Академія Архітектури м. Мендрісіо, Швейцарія

4 листопада 2013

Центр міської історії, Львів

Першою дією у архітектурній справі є не поставити камінь на камінь, а поставити камінь на землю, і таким чином перетворити одну умову природи на іншу умову культури. Маріо Ботта вважає, що архітектура несе з собою ідею священства, у тому розумінні, що це є вираження роботи людини. Навіть найбідніша з хатин має свою історію, свою гідність, свою мораль, що свідчить про минуле, пам'ять, говорить про найпотаємніші прагнення людини. У крихкому суспільстві є потреба у спорудах, які б мали символічне значення набагато більше за їхню технічну та функціональну дію. Вони можуть стати новими основами для перетворення частини матерії, яку мають навколо. Особливий акцент під час зустрічі припав на проект Маріо Ботта для парафіяльного центру Згромадження Оріоністів у Львові.

Лекція відбулася з ініціативи Згромадження Оріоністів, за сприяння Центру міської історії та GIZ. Особлива подяка за можливість організувати зустріч з архітектором Олегу Перковському та Зоряні Гребенюковій.

 Мова зустрічі: італійська із синхронним перекладом на українську. Модератор - Андрій Шуляр. 

post picture

Маріо Ботта

архітектор зі світовим ім’ям, один з найвідоміших, що живуть у наш час. Народився у 1943 р. у Швейцарії. Розпочав свій науковий шлях, вступивши до університетського Інституту Архітектури Венеції. У 1976 Ботта був призначений професором Політехнічного Університету м. Лозанна, а у 1987 в Yale School of Architecture у м. Нью-Гейвен (США). З 1982 по 1987 був членом Федеральної Комісії Швейцарії з Мистецтв. Протягом останніх років виступив в якості ідейного натхненника та засновника нової Академії Архітектури м. Мендрісіо (Швейцарія), де на даний час є головою та штатним професором.