Презентація книги

Презентація книги "Внутрішня колонізація. Імперський досвід Росії"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25 вересня 2013

Центр міської історії, Львів

Відбулася зустріч з професором історії Алєксандром Еткіндом та розмова про одну з його останніх праць "Внутрішня колонізація. Імперський досвід Росії".

Книга "Внутрішня колонізація" пропонує нове прочитання російської культурної історії. Алєксандр Еткінд досліджує процес завоювання Російською імперією чужих територій і освоєння власного внутрішньоімперського простору, який супроводжувався колонізацією багатьох народів, включаючи самих росіян. Трактування автором колонізації як одночасного внутрішнього та зовнішнього процесу, що передбачає як колонізацію власного народу так й інших, є надзвичайно актуальним для дослідників імперій, колоніалізму і глобалізації. Переступаючи кордони між історією та літературою, Еткінд досліджує тексти, що стосуються російського імперського досвіду, від Дефо до Толстого, від Гоголя до Конрада.

Презентація відбулася російською мовою.

post picture

Алєксандр Еткінд

професор історії у Європейському університеті в Флоренції. Перед тим багато років викладав російську літературу та історію російської культури у Кембриджському університету. Автор книжок: “Эрос невозможного. История психоанализа в России” (1993), “Содом и Психея. Очерки интеллектуальной истории Серебряного века” (1995), “Хлыст. Секты, литература и революция” (1998), “Толкование путешествий. Россия и Америка в травелогах и интертекстах” (2001), “Non-fiction по-русски правда” (2007). У 2011 році у видавництві “Polity Press” вийшла монографія Еткінда “Internal Colonization. Russia’s Imperial Experience”. У 2012 році це ж видавництво видало книгу “Remembering Katyn”, написану Еткіндом разом з шістьма співавторами. У 2013 році вийшла його нова книга “Warped Mourning: Stories of the Undead in the Land of the Unburied” (2013). Керівник європейського дослідницького проекту “Memory at War”.