Громадянське суспільство та сталі зміни у Центрально-Східній Європі: політичні та культурні аспекти

Громадянське суспільство та сталі зміни у Центрально-Східній Європі: політичні та культурні аспекти

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Якуб Форст-Баттаглія

Австрійський культурний форум

29 квітня 2015 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Розглядаючи довгий шлях від комуністичної диктатури до багатопартійної демократії в Польщі, Чехословаччині, Угорщині та Східній Німеччині, звертаючи увагу на країни Балтії, і закінчуючи Революцією гідності в Україні, австрійський дипломат та історик Якуб Форст-Батталья аналізує, як старий режим прийшов до влади після Другої світової війни, і як його скинули чотири десятиліття потому – 1989-1991 рр. Серед різноманітних факторів вагома роль громадянського суспільства, яке видозмінювалося, починаючи з невдалих спроб 1950-1960-х – і до організованих рухів 1970-1980-х, які виникали з ініціативи дисидентів-інтелектуалів, як "Хартія 77", або вільних профспілок, як "Солідарність", під впливом видатних діячів, як Вацлава Гавела чи Леха Валенси, і духовних авторитетів, зокрема Папи Римського Івана Павла II. Громадянське суспільство сприяло такому розвитку, який став можливим у результаті змін у керівництві радянської партійної системи навколо Михайла Горбачова, в результаті гласності та перебудови.

Доповідь ґрунтувалася на досвіді цілого життя, пов’язаного із більшістю країн, де доповідач був у ролі свідка та експерта.

Лекція відбулася англійською мовою з синхронним перекладом.

post picture

Др. Якуб Форст-Баттаглія

австрійський дипломат, історик і філолог-славіст. Після учителювання і наукової діяльності, що стосувалась Центральної та Східної Європи, у Віденському університеті (як Доктор Філософії), він вступив на дипломатичну службу в 1981 році. Перебуваючи в Москві, Мадриді, Празі та Таллінні (як посол Австрії в Естонії), на даний час він з 2011 року перебуває на посаді директора Австрійського культурного форуму в Києві.