Обличчя сучасного Львова: між культурою для домашнього вжитку і експортним варіантом. Механізми і способи функціонування культурного простору сучасного Львова

Обличчя сучасного Львова: між культурою для домашнього вжитку і експортним варіантом. Механізми і способи функціонування культурного простору сучасного Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26 травня 2011 / 13.00

Центр міської історії, Львів

Захід відбувся в рамках проекту "ДНК міста: Участь громадян у формуванні культурної політики міста. Досвід Польщі для України". Організаторами заходу є Мистецька агенція "Арт-Вертеп", квартальник "Res Publica Nowa", за підтримки Польського інституту в Києві. У дискусії взяли участь експерти з Польщі та України з питань культурної політики міста:

26 травня о 13.00 в Центрі міської історії відбулась дискусія "Обличчя сучасного Львова: між культурою для домашнього вжитку і експортним варіантом. Механізми і способи функціонування культурного простору сучасного Львова". Захід відбувся в рамках проекту "ДНК міста: Участь громадян у формуванні культурної політики міста. Досвід Польщі для України". Організаторами заходу є Мистецька агенція "Арт-Вертеп", квартальник "Res Publica Nowa", за підтримки Польського інституту в Києві. У дискусії взяли участь експерти з Польщі та України з питань культурної політики міста:

Войцех Пшибильські, Головний редактор інтелектуального часопису "Res Publica Nowa", ініціатор програми "ДНК міста", Польща
Рафал Козинські, Президент польсько-українського фонду "Trans Kultura", Польща
Тимофій Хом’як, директор МА "Арт-Вертеп", Україна
Галина Крук, письменник, перекладач, літературознавець

Учасники дискусії:

 • Маркіян Іващишин, засновник і директор МО "Дзиґа"
 • Олександра Коваль, президент ГО "Форум видавців" у Львові
 • Уляна Гнідець, президент Центру дослідження літератури для дітей і юнацтва
 • Магдиш Ірина, член правління ЛМГО "Мистецька Рада Діалог"
 • Богдан Шумилович, Центр міської історії Центрально-Східної Європи
 • Юрко Кучерявий, координатор літературних проектів МО "Дзиґа"

Проект "ДНК міста" - цикл дискусій, метою яких є створення умов для максимально активної участі жителів у розбудові культурної політики свого міста та прийняття політичних рішень, використовуючи інноваційні методи залучення громадян.

До участі в дискусіях залучені видатні особистості, експерти з питань налагодження співпраці між урядовими та неурядовими організаціями, що працюють у сфері культури і мають вплив на функціонування держави та створення образу Польщі у світі.

Задачею проекту "ДНК Міста" є вирішення двох основних проблем, присутніх в багатьох містах Польщі та України. Перша з них стосується низького рівня участі громадян. Друга проблема обумовлена тим, що діяльність культурної політики влади не бере до уваги реальні потреби людей, що цікавляться культурою. Відсутність належних механізмів співпраці громадян з органами влади заважає останнім правильно діагностувати потреби своєї спільноти. Зокрема, це відбувається і тому, що громадяни не знають, як представити ці потреби владі.

Така проблематика полягає в неефективному управлінні установ і недостатньому фінансуванні культурних заходів.

Метод обговорення та дискусій має стати механізмом для вирішення таких проблем і в Україні.

Ця методика вже показала нові можливості співпраці між органами державної влади та громадянами в Польщі.

Мета проекту "ДНК міста":

 • Створення дієвих партнерств між урядовими та неурядовими організаціями, які працюють у сфері культури, задля аналізу культурної політики і впливу на неї.
 • Винесення обговорення стану культурної політики у містах на публічний рівень.
 • Втілення в Україні досвіду Польщі у формуванні громадою міст культурної політики.
 • Поширення інноваційних інструментів впливу на культурну політику (культурні мапи міст, аудити культурних подій, соціально відповідальна культура і таке інше).
 • Збагачення культурного життя міст.
 • Започаткування довготривалих партнерств між мистецькими і культурними середовищами України і Польщі.
 • Формування прикладу позитивної і реальної європейської інтеграції України через культурні проекти

Інформація про організаторів:

"ResPublicaNowa" Щоквартальний часопис ліберального профілю, що публікується у Польщі з 2008 року. Паралельно з роботою редакції створено і підтримується декілька проектів для міста, культури і політики, серед яких - проект "ДНК Міста", спрямований на зміцнення голосів громадян у процесі творення міських культурних стратегій, використовуючи інноваційні методи дискусій та залучення громадян до прийняття політичних рішень, досліджуючи та аналізуючи культуру і свою присутність в міському просторі.

Мистецька агенція "Арт-Вертеп" Неурядова громадська організація, створена у 2001 році в Дніпропетровську. Головною ідеєю Аґенції є створення та поширення культурно-мистецького простору та підтримка сучасного українського мистецтва. Задля сприяння налагодження продуктивних взаємозв’язків між представниками українського культурно-мистецького ринку та їх споживачами в 2002 році було створено мистецький портал ArtVertep.com. Головною ідеєю порталу є поширення культурно-мистецького простору та медіа-підтримка як професійних так і молодих мистецьких проектів.

Проект реалізовано в Україні за підтримки Польського Інституту у Києві

Зображення

Верхнє: Геопортал містобудівного кадастру міста Львів