Львівська міська рада в період автономії Галичини 1870-1914 рр. Дослідження про владну еліту)

Львівська міська рада в період автономії Галичини 1870-1914 рр. Дослідження про владну еліту)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2 жовтня 2012

Центр міської історії, Львів

У книзі проаналізовано проблему формування львівської владної еліти, пов’язаної з міською радою. У період автономії Галичини ця інституція була центром суспільно-політичного і економічного життя Львова. Важливою частиною дослідження є аналіз відносин у міській раді між поляками, євреями та українцями. Аналіз також охоплює соціальний та професійний рівні працівників ради. Окрема частина дослідження – вплив міської ради на життя, розвиток міста та його мешканців.

У дослідженні використано велику кількість джерел, виданих різними мовами (польська, англійська, українська, чеська, німецька), а насамперед матеріали, які зберігаються в архівах України, Польщі та Австрії.

У своєму виступі др. Лукаш-Томаш Срока звернув особливу увагу на:

  • місце презентованої книги в контексті української, польської та австрійської історіографії;
  • політику Австрії щодо Львова і Галичини;
  • відносини, які розвивалися в раді між поляками, євреями і українцями;
  • механізми формування владної еліти;
  • вплив міської ради на життя, розвиток міста та його мешканців.

Др. Лукаш Томаш Срока

учень професора Казімєжа Карольчака; працівник Кафедри історії XIX століття Інституту історії Краківського педагогічного університету, член Комісії єврейської історії і культури Польської академії знань, Польського історичного товариства, Польського товариства єврейських студій, а також Товариство поціновувачів історії та історичних пам’яток Кракова. Наукові зацікавлення др. Л.-Т. Срокі це – єврейська історія та культура XIX-XX ст., історія Ізраїлю, історія Кракова і Львова, проблеми національності та віровизнання XIX-XX ст. (поляки, німці, росіяни, українці, євреї), історія вільних мулярів, історія ідеї (особливо соціальне страхування), дослідження суспільних структур XIX– першої половини XX ст. (насамперед еліт), дослідження розвитку міст, історія соціальної комунікації і методологія історії.